Teisipäev, 28. veebruar 2017
   Toeta diakooniatööd
   Pildigalerii

Tänu
EELK Konsistooriumi diakoonia- ja ühiskonnatöö talitus on tänulik Annika Laatsile ja Patrik Göranssonile osaks saanud kõrge riikliku tunnustuse eest. Ühiskondli ... Loe edasi »
KUUKAVA »

PROJEKT:
Eesti perekond ja lapsed maapiirkonnas

Loe edasi »

JUHTKIRI:
Kirik ühiskonnas. Uus narratiiv

Mingem maailma. Selleks tuleb murda mõningaid stereotüüpe, kuvandeid, mis on juurdunud tavateadvuses ja millega on lihtne manipuleerida.

Rääkides kirikust, räägitakse tegelikult sellest, mida kirikust teatakse, ja veel sagedamini sellest, mida arvatakse teadvat. Seetõttu on nendes kõnedes ja kommentaarides palju tõele mittevastavat. Kui jätta kõrvale selgelt kirikuvaenulikud ideoloogiad, mida ajaloo mullistustes jätkuvalt esineb, peab kahetsusega tunnistama meile vastu vaatavat võhiklikkust. Religiooniõpetuse marginaalsus on siin üheks põhjuseks. Eneseteadvuse kujundamist ei tohi jätta asjatundmatuse kiskuda. Kirikuakendest sissepiilujad märkavad pinde ja muundavad need pingeteks, palkidest aga vaatavad mööda neid tunnistamata. Selgitusi küsitakse harva, antakse veel harvemini. Ometi tähendab piiluminegi huvi, veiderdamine tähelepanuvajadust, vägiv ...
Loe edasi »

Esilehele Missioon Diakoonia kiriku ülesandena Diakoonia lähtekohad Diakooniatöö kogudustes Kaplanaat