Esmaspäev, 23. oktoober 2017
   Pildigalerii

TEATED

HIV- JA AIDSITÖÖ KÄSIRAAMAT

HI-viiruse levik on muutunud Eestile tõsiseks väljakutseks – HIV positiivsete arv üha suureneb. Järjest enam on meie ümber neid, kes vajavad meie tuge, lohutust ja mõistvat suhtumist. Üha enam leidub HIV positiivseid ka kogudustes. Kuid veel rohkem on neid, keda oleks vaja kaitsta viirusega nakatumise eest. Mida saaksime teha meie? Kuidas inimesi aidata? Eestimaa kirikute jaoks on tegemist uudse probleemiga ning meil puuduvad selles vallas kogemused. Tahet võib küll olla, kuid pole teadmisi. Teie käes olev käsiraamat annab ülevaate selle kohta, mis on HIV ja AIDS, kuidas viirus levib, kuidas kaitsta end nakatumise eest ning millised tegurid soodustavad HIV-i levikut. Samuti käsitletakse mõningaid usulisi küsimusi, mis võivad HI-viirusega elavatel või nende lähedastel inimestel tekkida. Käsiraamat pakub ka konkreetseid juhiseid tegutsemiseks (nt kuidas hoolitseda aidsihaige eest), annab näpunäiteid hingehoiutööks ning juhendab, kuidas võiks ühiskonnas HIV-positiivsete eest kosta. Meie käsiraamat (algselt ilmunud inglise keeles) on mõeldud kasutamiseks kogu maailmas. Seepärast võib mõni siintoodud kirjeldus või soovitus tunduda eestlasele kummaline, arusaamatu või isegi ebavajalik. Kuid otsustasime need siiski sisse jätta. Usume, et ka Eesti lugejaile on huvitav teada, milline on olukord teistes maailma paikades. Igaühel on võimalus siit ise välja noppida just see, mis on talle kasulik. Loodetavasti aitab selles käsiraamatus leiduv tarkus meil kõigil leevendada kannatusi, mida põhjustab HIV.

Kadri Kesküla
e-post: kadri.keskyla@eelk.ee

21.10.2008

| tagasi | üles |