Reede, 20. oktoober 2017
   Pildigalerii

TEATED

HOOLEKANDETÖÖ VALGAMAAL SAI TUNNUSTUSE

Aasta diakooniatöötaja tiitliga tunnustatud Ester Liinakul jagub tähelepanu, armastust ja hoolivust nii inimestele kui loomadele.
Koguduse majas on endale teise kodu leidnud kaks kassigi.

Valgas tegutseva MTÜ Domus Petri Kogu tegevjuht Ester Liinak sai kõrge tunnustuse – aasta diakooniatöötaja tiitli.

Tänujumalateenistusel Tallinna Toomkirikus avaldas Eesti Evangeelne Luteri Kirik tunnustust teenekatele kiriku töötegijatele, toetajatele ja vabatahtlikele abilistele. Aasta diakooniatöötaja tiitli pälvis Ester Liinak, aukirja sai Tõrva ettevõtja Olav Napritson.

Liinaku esitasid tunnustamiseks Valga linnavalituse sotsiaalabiameti juhataja Meeli Tuubel ja Usuteaduse Instituudi täiendõppe osakonna juhataja Kerstin Kask.

Liinak on tunnustuse üle rõõmus. «Mai alguses sain piiskopi allkirjaga kena kutse ja teate aunimetusest. Kuna sain taolise tunnustuse esimest korda, on see mulle väga oluline.»

Tema sõnul tehakse Domus Petri Kogus vaikselt ja tagasihoidlikult igapäevast, kuid väga vajalikku tööd. Avatud on supiköök, kus praegu käib umbes paarkümmend inimest. Tegeletakse veel töötute ja lastega.

Praegu käivadki majas neljandat nädalat inimesed, kelle töötukassa on tööharjutusele suunanud. «Kümmekond inimest käib tööd tegemas augusti keskpaigani. Ühel päeval nädalas saavad nad ka individuaalset nõustamist,» rääkis Liinak.

Abis käivad ka vabatahtlikud. «Nemad tegelevad lastega, kes suvevaheajal lõunasupile tulevad. Lapsi käib suve jooksul siit läbi poolsada,» nentis Liinak.

Toiduportsu kohta ütles ta, et ega see maailma päästa, kuid on mõnele ainuke söögikord päevas. Supiköögist on saanud nii lastele kui töötutele eluliselt vajalik koht. Siin käib ka teisi ümberkaudseid elanikke.

Naise sõnul ei saakski koguduse maja väljast tuleva abita hakkama, sest nii hoone kui ümbrus nõuavad pidevat hooldamist. «Palgalisi on peale minu ainult kaks: kokk ja kokaabi. Kõike teemegi töölesuunatute ja vabatahtlike abiga.»

Rakendusliku kõrgharidusega sotsiaaltöötaja Ester Liinak, kes juba paarkümmend aastat kirikutööga seotud, on pealinnas sündinud ja kasvanud. Valka tuli ta Valga Peetri-Luke koguduse endise õpetaja Heino Nurga kutsel, kes vajas abilist koguduse tegevuse arendamiseks.

«Ajutisest siiatulekust on saanud seitse aastat ja nüüdseks olen harjunud siinse rahuliku elurütmiga. Minule on põnev väljakutse motiveerida tööharjutusele suunatud seltskonda hommikul kaheksaks tööle jõudma – seda veel heas vormis ja kainena,» sõnas Liinak.

Rõõmu teeb tunnustatule, kui mõni tööharjutusele tulnutest püsiva töö leiab. «Kui näen, kuidas meestest, kes siia tulles olid parajalt muserdatud ja läbi põlenud, saavad väärikad ja toredad inimesed, valmistab see kõige rohkem rõõmu,» nentis ta. Kurbust tunneb Liinak aga kõige enam, kui kuuleb, et mõni harjutusel osalenu on eluviisi tõttu liialt vara siit ilmast lahkunud.

EELK Konsistooriumi diakoonia- ja ühiskonnatöö talituse juhi Avo Üpruse sõnul väärtustab talitus Liinaku tegemisi ja võimekust, mis teinud kiriku Valga elanikele nähtavaks, vajalikuks ja mõistetavaks. «Domus Petri Kogu koostöö Valga linnavalitsuse sotsiaalabiameti ja Eesti Töötukassaga on olnud pikaajaline ja märkimisväärne.»

ASi Tõrva Elekter juhataja Olav Napritson pälvis EELK aukirja kui Tarvastu Peetri koguduse nõukogu liige. Koguduse õpetaja Elve Bender iseloomustab teda kui tagasihoidlikku, konkreetset, vähese jutu ja hea huumorisoonega inimest.

«Ta oskab hästi teisi kuulata, läheneb teemadele süvitsi ega suru oma arvamust peale. Mullu oktoobritormis kannatada saanud kiriku katus sai kiiresti remonditud suuresti tänu tema abile. Kogudus on tänulik ja uhke tema üle,» sõnas koguduse õpetaja.

Kokku andis peapiiskop Andres Põder tänujumalateenistusel teeneteriste, tunnustusmärke, medaleid ja aukirju rohkem kui 80 inimesele. Tunnustati ka kaht sündmust: kirikunoorte talvepäevi Põltsamaal ja perekeskuse avamist.

17.06.2014

| tagasi | üles |

Esilehele Missioon Diakoonia kiriku ülesandena Diakoonia lähtekohad Diakooniatöö kogudustes Kaplanaat