Kolmapäev, 18. oktoober 2017
   Pildigalerii

TEATED

EELK PEAPIISKOP PÜHITSES HARKUJÄRVE KOGUKONNAKIRIKU

28. septembril kell 17.00 alanud jumalateenistusel pühitses EELK Peapiiskop Andres Põder Harkujärve kogukonnakiriku. Harkus alustab tegevust EELK Tallinna Peeteli koguduse tütarkogudus. Miikaelipäeva eelõhtul toimunud õhtune jumalateenistus viidi läbi kirikusaalis, osadus jätkus päevakeskuses kiriku soklikorrusel. Sõna võttis Harku abivallavanem Erik Sandla, kes andis kingitusena üle postkasti koos valla lehega, Risto Abel ja Avo Üprus tutvustasid Harkujärve Kiriku Taastamise Seltsi visiooni ning päevakeskuse tegevusplaani tutvustasid Fea Üprus ja Karmen Kuill. Soovijatel oli võimalus külastada ka lapsehoiu ja peretöö tarvis kohandatud ruume pastoraadis. Järgmisel päeval oli külas koolipere eesotsas direktor Külli Riistopiga ning vaagiti ühiselt tulevikuplaane. 1992. aastal nurgakivi saanud kirikuhoone pühitseti 1996. aasta 14. septembril ning sellest ajast tegutses pühakojas Harkujärve Püha Esimärter Stefanose kogudus. Paari aasta eest jäi kirik aga tühjaks ning müüdi käesoleva aasta mais eraomanikele. Kirikut kasutab praegu MTÜ Harkujärve Kiriku Taastamise Selts, kelle eesmärgiks on muuta tühjana seisnud kirikuhoone kogukonnakeskuseks. Kogukonnakeskuse „Inglitiib“ tunnuslauseks on Inglitiiva all on hea! Loodame ja usume, et see nii on.

02.10.2014

| tagasi | üles |

Esilehele Missioon Diakoonia kiriku ülesandena Diakoonia lähtekohad Diakooniatöö kogudustes Kaplanaat