Esmaspäev, 23. oktoober 2017
   Toeta diakooniatööd
   Pildigalerii

TEATED

PÕHJA- JA BALTIMAADE OIKUMEENILINE KONSULTATSIOON „MIGRANDID JA PAGULASED – VÄLJAKUTSE SOLIDAARSUSELE“
13.-14. Septembril 2016, Stockholmis, Oikumeenilises Keskuses

Põhja- ja Baltimaade oikumeeniline konsultatsioon on töörühm, mis kohtub üks kord aastas järgemööda osavõtvates maades. Kaasatud on Norra, Rootsi, Soome, Taani ja Baltimaadest Eesti esmakordselt (kuigi osalemiskutseid on saadetud varemgi).

Peaettekande olukorrast Euroopas tegi Doris Peschke (General Secretary CCME – Churches Commission for migrants in Europe). Järgnesid osalevate maade rapordid, arutelu ja ettekandeid juhatas Dr. George Joseph (Director National & Migration Dept, Caritas Sverige).

Uurija Maissa Al Adhami, Uppsala ülikoolist tegi ettekande „Äsja saabunud pagulaste tervise ja sotsiaalse tervise indikaatorid; kuidas see mõjutab nende lõimumist?“

Carolina Grelsson (Swedish Church Aid) rääkis migrantide psühho-sotsiaalsest toetamisest.

Töörühm oli üksmeelselt soosivalt meelestatud migrantide ja pagulaste vastu võtmisse ning abistamisse. Põhiküsimuseks oli, kuidas me saame mõjutada oma riigi poliitikuid, et saabumine oleks võimalikult sujuv ja ressursisäästlik? Räägiti perede taasühinemise kiirendamisest ning vahetati kogemusi koguduste hästiedenevatest ettevõtmistest pagulaste kohanemisel: n sõprusperekondade leidmine kohalike ulgast; kultuurikohvikud jne.

Kadri Kesküla
EELK Konsistooriumi diakoonia- ja ühiskonnatöö talitus
e-post: kadri.keskula@eelk.ee
tel 5629 3202