Neljapäev, 14. detsember 2017

TEATED

TORMIKAHJUD VÄIKE-MAARJAS
9. augustil 2010 Väike-Maarjas

Väike Maarjasse jõudes torkas esmalt valusasti silma tormist rüüstatud kalmuaed. Ei osanud arvatagi, et torm ulatub elavate maailmast kaugemalegi. Kiriku juurde jõudes meenus Niguliste põlemine: katmata torn oli üsna sarnane aastatetaguse mälupildiga. Mitmelt elumajalt on osaliselt rebitud plekkkatused. Hoovides on eterniidihunnikud, mida nobedad elanikud on juba kokku kogunud. Ka mõnel katusel on mehi näha. Kabel on torni langemisest lõhestatud kaheks. Krussikeerdunud tornikiiver vedeleb kõrbenuna kirikupõrandal. Ristil puudub üks haru, tornimuna on katki ja ürikute säilitussilindrit pole leitud.

Kogudus on algatanud korjanduse SWEDPANK 221050284862. Tänaseks on laekunud veidi üle neljakümne tuhande krooni. Kontaktisik on EELK Väike Maarja koguduse juhatuse esinaine Heli-Liivia Komp.

Avo Üprus
e-post: avo.uprus@eelk.ee
tel 627 7363

Pildid »