Pühapäev, 22. oktoober 2017
   Pildigalerii

TEATED

TEENUSTE OSUTAMISEST MAAPIIRKONDADES

Head praostkondade juhid! EELK Konsistooriumi diakoonia- ja ühiskonnatöö talitus pakub välja mõtte projektiarenduseks ja palub teiepoolset kaasamõtlemist ja arvamuste avaldamist.

Eestimaal on kohti, kus teenused ei ole kättesaadavad, inimesed ei saa ka kaupluses käia ega postiteenuseid kasutada, sest neid asutusi külas lihtsalt ei ole. Samas on maal tööpuudus, mitmetes praostkondades hakkajaid inimesi ja  kasutuskõlblikeks kohandatavaid ruume. Kogudustel puuduvad sageli vahendid oma vara korrastamiseks ning alati ei pruugi olla ka projektikirjutamiseks vajalikku ressurssi. Diakooniatalitusel on see olemas.

Kui kogudustel on huvi ja tahtmist päästa hooned lagunemisest, parandada koguduse liikmete elukvaliteeti külas ja pakkuda tööd oma inimestele, oleme meeleldi valmis kaasa mõtlema ning abiks olema. Mitmete praostkondade territooriumil on meil ka arendusjuhid, kes võivad tulla kohale vaatama ja arutama.

Teie arvamused ja mõtted selle teema kohta on oodatud e-postile: avo.uprus(ät)eelk.ee ja diakoonia(ät)eelk.ee

Diakooniatalitus on teenimiseks!

Avo Üprus
Diakooniatalituse juhataja