Laupäev, 16. detsember 2017
   Pildigalerii

TEATED

ALGAS UUS KOOLITUSVOOR INNOVE PROJEKTI "TEEME KOOS" RAAMES

26. septembril algas Usuteaduse instituudis uus koolitusvoor – Eesti vanim eraülikool, diakooniatalitus ja 15 õppurit kohtusid projekti Innove "Teeme koos 2"  esimesel moodulil. Elevust oli meeldivalt palju. Koolitusele tulnud pikaajalistest  töötutest on mitmed läbinud pika ja viljatu CVde saatmise kadalipu, nad soovivad tõsiselt õppida projektikirjutamist, et kogeda, kas projektipõhine eluviis võiks ehk hoopis neile sobida.

Kaua tööd otsides saab omal nahal selgeks palju asju – et mitte rahapuudus ja eneseväärikuse langus ei ole ainult see, mis sunnib tööturule. Elukogemustega rikastatud inimene tahab ka olla kasulik, omalt poolt midagi olulist oma kogemustest teistele edasi anda, kuuluda kuhugi meeskonda, tunda end vajalikuna – motiive on rohkem kui elatis. Hästi läbimõeldud projekt saab olla mitmepoolse tegevuse kokkusidujaks. Selleks peab ta mitte üksnes lähtuma ühe inimese säravast ideest, aga arvestama sihtgrupi (loe. kogukonna) vajadustega, eelarvega, aja jpm-ga.

Esimesel päeval tutvuti ning kuuldi lähemalt, kuidas sobitub diakoonia mõiste koostegemisega, see tähendab kogukonna heaolu teenimist. Nagu ikka on koolitusel ka mõni loeng lihtsalt huvitav ja silmaringi laiendav, nii saadi teada et ainult miljonilise elanikkonnaga Eestis on usulisi konfessioone,  ühendusi, liikumisi jm registreeritud ligi 600. Oli tunda, et oodatakse mitmekesist, mitte ainult loengu vormis koolitust, et ühtlustada mitmest eluvallast saabunute arusaamu.

Juune Holvandus
e-post: diakoonia@eelk.ee

Pildid »

29.09.2011