Laupäev, 21. oktoober 2017

TEATED

TEATMIKU ETTETELLIMINE
Kodanikupäeval 2011

Algas teatmiku „Kirik keset küla. Koguduse ja kohalike omavalitsuste koostöö“ ettetellimine.

Vabariigi Valitsus on heaks kiitnud Siseministeeriumi koostatud kontseptsiooni „Avalike teenuste delegeerimise suunad mittetulundusühendustele“, millega on loodud eeldused ka koguduste ja nende poolt asutatud mittetulundusühingute osalemiseks kohaliku elu arendamises.

Igas ühiskonnas on hulk avalikke teenuseid ehk kogukonnale pakutavaid hüvesid, mille tarbimiseks on kõigil võrdne õigus. Avalik teenus peab olema kvaliteetne ja kättesaadav, selle osutamise võib delegeerida kogudustele, kontrolli ja vastutuse kohustus jääb kohalikule omavalitsusele. Uuringute kohaselt on omavalitused huvitatud teenuste delegeerimisest suuremal määral, juhul kui delegeerimine tooks kaasa teenuste kvaliteedi tõusu, teenuste parema kättesaadavuse ning tooks valdkonda lisavahendeid.

Teatmikus on käsitletud kõik olulisemad teemad kohalike koguduste ja kohaliku omavalitsuse koostöö alal ning olulisemad raamdokumendid.  Valitud teemade hulgas on pere-, laste- ja noorsootöö kujundamine; hariduse- ja kultuuritöö ning sotsiaalteenuste korraldamine; majandamise ja haldamise arengukavade koostamine ja palju muud.

On alanud teatmiku ettetellimine aadressil diakoonia@eelk.ee . Hind 4 eurot.

Teatmiku väljaandja on EELK Diakoonia- ja ühiskonnatöö talitus koostöös Elukestva Õppe Arendamise Sihtasutusega INNOVE.

e-post: diakoonia@eelk.ee

Pressiteade._Kodanikupaeval_2011_algas_teatmiku_„Koguduse_ja_kohalike_omavalitsuste_koostoo“_ettetellimine[1].docx »

12.12.2011

| tagasi | üles |