Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Misjonipüha läkitus EELK kogudustele

Oktoobrikuu neljandal pühapäeval peame EELK-s misjonipüha. Sel aastal on see 23.oktoobril. Loe edasi »

Saadaval on reformatsioon 500 ja EELK 100 sümboolikaga tooted

Konsistooriumist on võimalik tellida juubeliaastate reformatsioon 500 ja EELK 100 roll-up stende Loe edasi »

Piiskoplik Nõukogu otsustas esitada lauluraamatu koostamise lähteülesande kirikukogule

Täna Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus toimunud EELK Piiskopliku Nõukogu koosolekul kiideti heaks Jumalateenistuselu ja kirikumuusika komisjoni senine töö uue lauluraamatu lähteülesande koostamisel ja otsustati esitada lähteülesanne kirikukogule, samuti kuulati piiblitundi, arutati ilmikjutlustajate töö ning kiriku järgmise aasta eelarvega seotud küsimusi. Loe edasi »

Saadaval on lisapiletid 31. oktoobril Malmös toimuvale reformatsiooni aastapäeva meenutamisele

Sündmuse peakõnelejad on Aleppo kaldea piiskop Antoine Audo, kes on ka Caritas Syria president, samuti Rio olümpiamängudel võistelnud Lõuna-Sudaanist pagulasena lahkunud Rose Nathike Lokonyen. Näha ja kuulda saab muuhulgas ka ooperilauljat Malena Ernmani, Põhjamaade juhtivat tsirkusetruppi Circus Cirkör, elektroonilise muusika vallas tuntud artisti Avicii’t, lauljat Sandro Cavazzat ning veel paljusid teisi kollektiive ja sooloartiste. Loe edasi »

Helsingi Kallio koguduse üleskutse kellade helistamiseks

Helsingi Kallio kogudus on teinud üleskutse kõigile kogudustele (ka väljaspool Soomet) helistada kuni 24. oktoobrini iga päev kell 17 kirikukelli, et nii mälestada Aleppo pommirünnakutes hukkunuid, kellest suurem osa on tsiviilelanikud. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma jutlus 9. oktoobril Oleviste kirikus

Meie kristlastena oleme homse päeva ehk igavese elu usku. Teekond sinna on vaba ning valgustatud Kristuse valgusest. Kui hoiame seda sihti silme ees, siis saame üle erimeelsustest, otsime ühist arusaama Tõest ja saavutame ühel päeval nähtava ühtsuse Kristuses. Loe edasi »

Piiskop Philippe Jourdani kõne 9. oktoobril Oleviste kirikus

Austatud peapiiskop Urmas Viilma, austatud ekstsellentsid, armsad vennad ja õed Kristuses! Ma olen teadlik, et minu juuresolek ja sõnavõtt täna õhtul ei ole enesestmõistetav ja võib isegi üllatada nii mõningaid Rooma-Katoliku Kiriku kui ka teiste kirikute liikmeid. Loe edasi »

Ristirahva väärtused vajavad hoidmist, arendamist ja kaitset

Minister Urmas Reinsalu kõne 9.10.2016 Oleviste kirikus reformatsiooni 500. juubeliaasta avamise kontsert-jumalateenistusel. Vaimulikud isad ja emad, mehed ja naised, vennad ja õed! Peapiiskop Jaan Kiivit juuniori 2000. aastal ilmunud jutlusekogumiku, mille pealkiri on „Tõde teeb vabaks“, esimese jutluse aluseks Loe edasi »

Saku Toomase koguduses algab piiblikool

Vaatame Piibli suuremat pilti või "punast niiti" läbi valitud teemade. Hooajal 2016.-2017. aastal uurime Vana Testamenti ning järgmisel hooajal (2017-2018) Uut Testamenti. Õhtud toimuvad Saku palvemajas (Tallinna mnt 8, Sakus) iga 3 nädala tagant. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma tervitus reformatsiooni 500. juubeliaasta puhul

Seistes reformatsiooni suursuguse 500. juubeli künnisel on igati kohane küsida, mida me tähistame, kui mõtleme viie sajandi möödumisele protestantliku reformatsiooni Loe edasi »

Viimsi Püha Jaakobi kirikus avatakse Aime Kuulbusch isiknäitus „Puudutused“

Kirikunäituse tarvis loodud reljeefid üllatavad oma meisterliku ideekäsitluse ja oskusliku, lausa mängulise kergusega teostatud kunstilise tervikuga. Vormilahenduselt on teostel nii abstraktseid, kui ka realistlikke kujundeid. Loe edasi »

Usk ja lootus õunapuus

Reformatsiooni 500. aastapäeva rõõmsates värvides logo – haljendav ja ilusaid vilju kandev õunapuu – on inspireeritud soovist tähistada eelseisvat aastapäeva Loe edasi »

Kutse osaleda jõulusõimede näitusel Tallinna vanalinnas

Maarjamaa Haridusselts ja Vanalinna Hariduskolleegium kutsuvad teist aastat koole, kogudusi ja pühapäevakoole üles osalema jõulusõimede näitusel Tallinna vanalinnas. Loe edasi »

Hingehoidja baaskoolitus Usuteaduse Instituudis

EELK Usuteaduse Instituudi Tartu Teoloogia Akadeemia korraldab taas hingehoidja baaskoolituse, et võimaldada hingehoiutööks vajalike pädevuste omandamist ning toetada aitavates ametites töötavate inimeste professionaalset arengut. Loe edasi »

Tallinnas avati näitus “Reformatsioon 500”

Täna toimus Tallinna Linnavalitsuse teenindusbüroo akendel rändnäituse “Reformatsioon 500” avamine. Avamisel võtsid sõna näituse üks teostajatest Sigrid Põld, peapiiskop Urmas Loe edasi »