Pühapäeval taaspühitsetakse Rootsi kuningapere liikmete osalusel Naissaare Püha Maarja kabel

Pühapäeval, 19. augustil taaspühitsetakse Naissaare Püha Maarja kabel. Sündmusel osalevad aukülalistena Rootsi kroonprintsess Victoria, tema abikaasa prints Daniel ning Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. Naissaare kabeli taaspühitsemine toimub kabeli esmakordse pühitsemise 80. aastapäeval. Eestis ja mujal maailmas elavaid naissaarlasi ühendav sündmus märgib ühtlasi Eesti Vabariigi 100. aastapäeva. Loe edasi »

Hingehoidja baaskoolitus

Usuteaduse Instituut kutsub osalema hingehoidja baaskoolitusel. Teretulnud on teoloogia üliõpilased, kaplanid, koguduste vaimulikud ja töötegijad, kes igapäevases töös tegelevad erinevate kirikute, organisatsioonide ning asutuste juures ligimese aitamise ja nõustamisega. Loe edasi »

Perenõustamise alane koolitus 7. septembril

EELK Usuteaduse Instituut ja EELK Perekeskus kutsuvad 7. septembril peretöö ja -nõustamise alasele koolituspäevale „Kuidas toetada vanemlust pärast lahutust ning kärgperes?“ Loe edasi »

Tallinna Metsakalmistul sängitati mulda E.E.L.K. peapiiskop emeeritus Andres Taul

E.E.L.K. peapiiskop emeeritus Andres Tauli (11. august 1936 – 23. aprill 2018) mälestamiseks toimus eile Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus vesper paljude vaimulike ja kaasteeliste osavõtul. Täna sängitati urn mulda Tallinna Metsakalmistul. Loe edasi »

Ristivanemluse-teemaliste lugude kogumise tulemustest

Kirikutevaheline ristivanemate väärtustamise töörühm kogus 23. märtsist kuni 15. juunini ristivanemluse-teemalisi lugusid. Inimesi kutsuti üles kirjutama oma kogemustest, rõõmudest ja muredest ristivanemana, ristilapsena ning ka vanemana, kelle lastel/lastelastel on või on olnud ristivanemad. Loe edasi »

Täna süütame mälestusküünla sõjajärgse peapiiskopi DDr Jaan Kiivit seeniori 47. surma aastapäeval

51 aastat tagasi kaotas Eesti kirik oma ajaloo ühe kõige säravama juhi, keda nõukogude võim oli sundinud peapiiskopi ametist taganema. Loe edasi »

Kirikutevaheline ristivanemate väärtustamise töörühm otsib logo

Ristivanemate väärtustamise töörühm kuulutab välja ristivanemluse teemalise logo konkursi. Kavand tuleks esitada hiljemalt 27. augustiks 2018 Loe edasi »

EELK Usuteaduse Instituut kutsub õppima

Saabuval nädalal algab dokumentide vastuvõtt EELK Usuteaduse Instituudi usuteaduskonnas. Vastuvõtukatsed on 21-22. augustil Tallinnas. Loe edasi »

Trükiste esitlused Usuteaduse Instituudis

14. septembril esitletakse Tallinnas, EELK Usuteaduse Instituudis kaht väljaannet: Usuteadusliku Ajakirja erinumbrit ning õp Jaan Lahe jutlustekogu. Loe edasi »

28. – 30. septembrini on Narvas kirikute päevad “Eesti usk”

Narvas esmakordselt toimuvatele kirikupäevadele on kutsutud osalema Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud ühise programmiga. Sündmus leiab aset teema-aasta “Eesti usk” raames. Loe edasi »

Nüüd saavad koguduste liikmed öelda oma ootused EELK koostatavale lauluraamatule

Avatud on küsimustik „Kirikurahva lauluraamat“, millele vastamise kaudu koguduste liikmed saavad kaasa aidata EELK uue lauluraamatu sünnile. Loe edasi »

Eesti Piibliselts kutsub üles toetama kaasaegse Piibli väljaandmist

Eesti Piibliselts on koostöös Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikutega alustanud vabariigi valitsuse toetusel ettevalmistusi uue piiblitõlke väljaandmiseks. Raamatute Raamatu väljaandmisega kaasaegses eesti keeles soovib selts tähistada väärikalt emakeelse Piibli 300. aastapäeva (2039). Loe edasi »

Avati annetustelefonid Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks

Alates 2. augustist 2017 on nii Telia, Elisa kui Tele2 võrgus avatud annetustelefonid Eesti laulupeo hälli – Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks. Helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot ja 900 2019 annetad 50 eurot. Loe edasi »