Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Üleskutse mälestada kirikutöö tegijaid ja vabatahtlikke kaastöölisi

Seoses Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kui vaba rahva kiriku asutamise 100. aastapäevaga kutsub peapiiskop Urmas Viilma üles taevaminemispüha jumalateenistusel 25. mail või eelseisva pühapäeva, 28. mai jumalateenistusel pidama meeles ja mälestama palves EELK teenistuses olnud kõiki vaimulikke ja teisi kiriku kaastöölisi. Loe edasi »

EELK Londoni kogudus 70

Pühapäeval, 21. mail tähistati EELK Londoni koguduse 70. aastapäeva. Loe edasi »

Näitus “Kirik keset küla” Harjumaa Muuseumis

20. mail kell 13.00 avatakse Harjumaa Muuseumis näitus „Kirik keset küla“, mis on pühendatud luterliku reformatsiooni 500. aastapäevale. Loe edasi »

Peapiiskop Viilma valiti üheks Luterliku Maailmaliidu asepresidendiks

Luterliku Maailmaliidu Ida-Euroopa piirkonna asepresidendiks valiti EELK peapiiskop Urmas Viilma. Loe edasi »

Ilmunud on kristliku noorteajakirja Pluss kevadnumber

2017.aasta kevadine Pluss teemal "Reformatsioon" keskendub sellele, kuidas saaksime täna oma usku uuendada ja värskena. Loe edasi »

XXV Rapla Kirikumuusika Festivali peakülaline on ERSO

28.06-9.07 astub üles Raplamaa suuremates ja väiksemates kirikutes suur hulk väljapaistvaid Eesti muusikuid ja väliskülalisi. Festivalil kohtuvad erakordne muusika, Eestimaa kaunid kirikud ja sumedad suveõhtud. Loe edasi »

„Kuhu lähed, Maarjamaa? – Noored kui missioloogiline võimalus“ Aruteluõhtu Tallinnas 24. mail

Järgmine arutelu kogumiku „Kuhu lähed, Maarjamaa?“ tekstide põhjal toimub 24. mail, kell 16.00–18.00 Meedia ja Misjoni Maja saalis, Tehnika 115, Tallinn. Seekordseks teemaks on „Noored kui missioloogiline võimalus“. Vaatluse alla võetakse üks põletavamaid probleeme kirikus – kuidas soodustada noorema põlvkonna aktiivsemat tegevust kirikus? Peale arutelu toimub õhtupalvus. Loe edasi »

Tulekul on lastetöötegijate suvepäevad “Juurte juurde!”

EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendusel on taaskord rõõm kutsuda kristliku lastetöö tegijaid ja sellest huvitatud inimesi lastetöötegijate suvepäevadele. Seekord saame kokku 28. - 30. juulil Pilistvere pastoraadis. Päevade teemaks on "Juurte juurde!" Loe edasi »

Istuta õunapuu ja võid võita kultuurireisi

Kätte on jõudnud kevadised istutusilmad. Seoses sellega tuletame meelde, et osaledes „Reformatsioon 500” aastapäevale pühendatud üle-eestilises õunapuude istutamise kampaanias, on teil võimalus võita tasuta lennureis Saksamaale. Loe edasi »

Avatakse näitus “Pühakiri – käsikirjast emakeelse Piiblini”

Eestikeelne Piibel on olnud aluseks eesti kirjakeele ja emakeelse hariduse kujunemisele ning kultuuri arengule ja omariikluse tekkele. Loe edasi »

Eesti ja Soome kirikujuhid peavad üheskoos nõu

Täna saabus Eestisse Soome kirikuvalitsuse delegatsioon eesotsas peapiiskop Kari Mäkineniga. Loe edasi »

Toomkirikus ordineeriti 5 preestrit

11. veebruaril ordineeriti preestriteks viis juba aastaid diakonitena EELK teenistuses olnud meest: Ralf Alasoo, Tiit Kuusemaa, Ants Rajando, Kalle Rebane ja Enno Tanilas. Loe edasi »

Alanud on registreerimine EELK juubelikongressile

EELK juubelikongress toimub 26.–27. maini 2017 Tartu Pauluse kirikus. Sellega tähistame 100 aasta möödumist esimesest kirikukongressist ehk Eesti vaba rahvakiriku sünnist ning 500. reformatsiooniaastapäeva. Loe edasi »

Registreerumine täiskasvanute piiblikursusele

Alates jaanuarist (27-28.01.2017) alustab SA EELK Misjonikeskus loengutesarjaga „Piiblikursus täiskasvanutele” III lend. Kursuse sihtgrupiks on piiblihuvilised alates 26. eluaastast, kes on huvitatud süsteemsest lähenemisest Piibliõppele ja osaduse kaudu usuelu tugevdamisest ning vaimsest kasvamisest. Loe edasi »

Lahkunud on praost emeeritus Harri-Johannes Rein

Meie hulgast on lahkunud praost emeeritus Harri-Johannes Rein (21.07.1926-03.01.2017). Matusetalitus toimub 11. jaanuaril 2017 kell 10 Harju-Jaani kirikus. Loe edasi »

Õpetaja Toomas Paulil täitus 55 aastat ordinatsioonist

20. detsembril 2016 täitus EELK emeriitvaimulikul, piiblitõlkijal ja teoloogil dr Toomas Paulil 55 aastat ordinatsioonist. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma tervitus reformatsiooni 500. juubeliaasta puhul

Seistes reformatsiooni suursuguse 500. juubeli künnisel on igati kohane küsida, mida me tähistame, kui mõtleme viie sajandi möödumisele protestantliku reformatsiooni Loe edasi »