Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Peapiiskop Urmas Viilma: Kas riigil on südametunnistus?

Täna riigi- ja ühiskonnategelastele peetud traditsioonilises advendikõnes Tallinna toomkirikus vaatas Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma tagasi mööduvale aastale ja kiriku jaoks olulistele kohtumistele võimuga, vaimuga ja Eestimaa inimestega. Ühiskonnaelu protsesse hinnates kõneles peapiiskop muuhulgas Eesti demograafilisest kriisist ja alkoholismi probleemist. Loe edasi »

Oikumeeniline õppekursus Josefstalis 24. aprill – 3. mai 2017

Evangeelne Luterlik Kirik Baierimaal korraldab ka käesoleval aastal oikumeenilise õppekursuse Josefstalis. Kursus toimub 24. aprillist 3. maini 2017 ning sel korral on teemaks „ Meinen Hass bekommt ihr nicht!“ („You will get no hate from me!“) Loe edasi »

Täna koguneb XXIX EELK kirikukogu

EELK Usuteaduse Instituudi ruumides koguneb täna Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku XXIX kirikukogu. Loe edasi »

Lõpetas Täiskasvanute Piiblikursuse II lend

26. novembril jõudis Põltsamaal lõpule Täiskasvanute Piiblikursuse II lennu õppetöö. Loe edasi »

Ilmus kogumik “Kuhu lähed, Maarjamaa?”

Kogumikus analüüsitakse uuringu „Elust, usust ja usuelust 2015“ tulemusi, arutletakse tänapäevase misjonitöö võimaluste üle, vaadeldakse kirikuelu tulevikku Eestis. Kogumikul on 46 autorit, toimetajaks on Eerik Jõks. Loe edasi »

Valminud on Misjonikalender 2017

Lisaks tavapärasele kalendaariumile leiab misjonikalendrist infot Eestist välja läkitatud misjonäride ja nende töö kohta ning välja on toodud ka misjonäride eestpalvesoovid. Loe edasi »

EELK Kirikupäeva ja Laulupeo SA otsib tegevjuhti

EELK Kirikupäeva ja Laulupeo SA otsib tegevjuhti, kelle ülesanneteks on vaimuliku laulupeo ja kirikupäeva korraldamine, tegevuste koordineerimine, rahastajate leidmine. Loe edasi »

Ajalehe Eesti Kirik tellimine 2017. aastaks

Just praegu on õige aeg tellida ajaleht EESTI KIRIK 2017. aastaks! Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma tervitus reformatsiooni 500. juubeliaasta puhul

Seistes reformatsiooni suursuguse 500. juubeli künnisel on igati kohane küsida, mida me tähistame, kui mõtleme viie sajandi möödumisele protestantliku reformatsiooni Loe edasi »