Püha Lucia päev: küünlaleek võidab pimeduse

13. detsembri õhtul tähistati Rootsi-Mihkli koguduses kombe kohaselt püha Lucia mälestuspäeva ehk luutsinapäeva. See tuletab meelde valguse võitu pimeduse üle ja juhatab sisse jõuluaja. Loe edasi »

Emeerituste jõulupeol kõlasid tänusõnad ja kaunid laulud

Tänasel emeerituste koosviibimisel Peeteli kirikus olid koos auväärses eas endised kirikuteenistujad. Väikese, kuid tubli koguduse korraldatud jõuluvastuvõtt eakatele on saanud juba toredaks traditsiooniks. Loe edasi »

Bibliodraama uudne meetod annab Piibli sündmuste mõistmiseks isikliku kogemuse

Möödunud nädalavahetusel tehti ajalugu: Tallinnas Usuteaduse Instituudis toimunud koolitust viisid ühiselt läbi bibliodraama meetodi autor Gerhard Marcel Martin ning rahvusvaheliselt tuntud psühhoterapeut ja sümboldraama koolitaja Mariann Hagbarth. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma kohtus Vatikanis paavst Franciscusega

Luterliku Maailmaliidu (LML) president, peasekretär ja seitsme piirkonna asepresidendid kohtusid täna Vatikanis paavst Franciscusega. LML Ida-Euroopa piirkonna asepresidendina osales kohtumisel ka peapiiskop Urmas Viilma. Loe edasi »

Avo Üprus osaleb täna „Innovatsioon poliitikas“ auhinnagalal Viinis

Täna, 6. detsembril 2017 toimub Viini raekojas “Innovatsioon poliitikas“ auhinnagala. Pidulikule sündmusele on rahvusvahelise auhinna nominendina kutsutud ka EELK Konsistooriumi diakooniatalituse juhataja õp Avo Üprus. Osalejaid on tervitamas Viini linnapea Michael Haeupl. Loe edasi »

Aadu Luukase Sihtasutuse 2017. aasta nominendipreemia sai Patrik Göransson

Eile Kadrioru Kunstimuuseumis toimunud pidulikul tseremoonial kuulutati Aadu Luukase Missioonipreemia laureaadiks poliitika veteran ja diplomaat Vaino Väljas. Nominendipreemia saajte seas oli ajaloolane ja Eestis tegutsev rootsi vaimulik Patrik Göransson. Loe edasi »

Näitus „Jaani kirik Tallinna linnaruumis“

17. detsembril 2017. aastal möödub 150 aastat Tallinna Jaani kiriku pühitsemisest. Selle tähtpäeva puhul on Jaani kirikus üles seatud Eesti Ajaloomuuseumi ja EELK Tallinna Jaani koguduse koostöös valminud pildinäitus „Jaani kirik Tallinna linnaruumis“. Loe edasi »

Ajalehe Eesti Kirik peatoimetaja tervitus kogudustele advendiajal 2017

Nüüd, mil oleme astumas uude kirikuaastasse, on just õige aeg mõelda ka sellele, et nii Jumala sõna kui uudised kirikust jõuaksid tasakaalukalt meile igal nädalal koju. Loe edasi »

Tiina Puhkani näitus PÜHADE VÄRVID Tallinna Jaani kiriku galeriis

Tallinna Jaani kiriku galeriis on kuni 10. jaanuarini 2018 avatud tekstiilikunstnik Tiina Puhkani liturgiliste tekstiilide tööde näitus. Eksponeeritud on Jaani kirikule loodud liturgilistes värvides altari- ja kantslikatted, loomeprotsessis sündinud kavandid ning gobelään "Evangeelium". Loe edasi »

Kristiina Kaasiku maalinäitus VALGUS LEVIB Viimsi Püha Jaakobi kirikus

Viimsi pühakojas saab kuni 12. jaanuarini 2018 näha kunstnik Kristiina Kaasiku viimase kümne aasta jooksul valminud ning näituse teemaga seotud maale. Loe edasi »

EELK Kirikukogu valib kirikuvalitsuse uue koosseisu ning arutab muudatusi kiriku töökorralduses

28. ja 29. novembril toimub Tallinnas Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) XXX Kirikukogu 1. istungjärk. Tähtsamate teemadena on päevakorras uue Loe edasi »

Misjonikalender 2018 on ilmunud

Ilmunud on värske Misjonikalender 2018. See on hea viis Eestist läkitatud misjonäride tegemistega kursis olemiseks ja nende eest palvetamiseks. Loe edasi »

Avati annetustelefonid Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks

Alates 2. augustist 2017 on nii Telia, Elisa kui Tele2 võrgus avatud annetustelefonid Eesti laulupeo hälli – Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks. Helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot ja 900 2019 annetad 50 eurot. Loe edasi »

EELK kirikukongress võttis vastu avalduse kiriku rollist ühiskonnas

26. ja 27. mail Tartusse Eesti vaba rahvakiriku 100. sünnipäeva tähistavale kirikukongressile kogunenud Eesti Evangeelse Luterlik Kiriku (EELK) liikmed ja kaastöölised võtsid vastu avalduse kiriku rollist Eesti ühiskonnas. Loe edasi »

EELK Londoni kogudus 70

Pühapäeval, 21. mail tähistati EELK Londoni koguduse 70. aastapäeva. Loe edasi »

Istuta õunapuu ja võid võita kultuurireisi

Kätte on jõudnud kevadised istutusilmad. Seoses sellega tuletame meelde, et osaledes „Reformatsioon 500” aastapäevale pühendatud üle-eestilises õunapuude istutamise kampaanias, on teil võimalus võita tasuta lennureis Saksamaale. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma tervitus reformatsiooni 500. juubeliaasta puhul

Seistes reformatsiooni suursuguse 500. juubeli künnisel on igati kohane küsida, mida me tähistame, kui mõtleme viie sajandi möödumisele protestantliku reformatsiooni Loe edasi »