Tartus toimus EELK kirikukongress

2017. aastal möödub 100 aastat Eesti kirikukorraldusse suuri muutusi toonud esimesest kirikukongressist. 1917. aasta 31. mail ja 1. juunil sõnastati Tartus Eesti vaba rahvakiriku idee. Seda sündmust, aga ka 500 aasta möödumist luterliku reformatsiooni algusest, tähistati sel reedel ja laupäeval Tartus kirikukongressiga. Loe edasi »

Allkirjastati koostööleping EELK ning Soome Evangeelse Luterliku Kiriku vahel

EELK peapiiskop Urmas Viilma ning Turu ja Soome peapiiskop Kari Mäkinen allkirjastasid 27. mail Tartus toimunud kirikukongressi raames koostöölepingu kahe kiriku vahel, mille EELK 29. kirikukogu möödunud aasta 29. novembril heaks kiitis. Loe edasi »

Tartus esitleti reformatsiooni 500. aastapäevale pühendatud postmarki ja ümbrikku

Tartus toimunud kirikukongressi raames esitleti laupäeval, 27. mail reformatsiooni aastapäevale pühendatud tervikasja: postmarki ja esimese päeva ümbrikku. Loe edasi »

EELK kirikukongress võttis vastu avalduse kiriku rollist ühiskonnas

26. ja 27. mail Tartusse Eesti vaba rahvakiriku 100. sünnipäeva tähistavale kirikukongressile kogunenud Eesti Evangeelse Luterlik Kiriku (EELK) liikmed ja kaastöölised võtsid vastu avalduse kiriku rollist Eesti ühiskonnas. Loe edasi »

Vabariigi Presidendi tervitus EELK kirikukongressile

EELK juubelikongressile on oma tervituse saatnud ka Eesti Vabariigi President. Loe edasi »

Peaministri tervitus EELK juubelikongressile

Eesti Vabariigi peaminister on saatnud tervituse Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku juubelikongressile Tartus, 27. mail 2017 Loe edasi »

Haapsalus toimus Välis-Eesti piiskopkonna kirikukogu istung ning Kanada-Ameerika praostkonna sinod

Täna Haapsalus toimunud EELK Välis-Eesti piiskopkonna kirikukogu istungil ning Kanada-Ameerika praostkonna sinodi koosolekul otsustati reorganiseerida senine EELK Välis-Eesti Kanada-Ameerika praostkond EELK Diasporaa praostkonnaks. EELK Välis-Eesti piiskopkonna tegevus loetakse lõppenuks alates 17. juunist, kui lõppevad Toronto konsistooriumi volitused. Loe edasi »

EELK jagab tunnustusi ja autasusid

Nelipühade eel antakse Tartus Eesti vaba rahvakiriku 100. sünnipäeva tähistaval kirikukongressil üle ka tänavuaastased Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku autasud ja tunnustused. Loe edasi »

Saksa riiklik telekanal ZDF teeb otseülekandele Tallinna Rootsi-Mihkli kirikust

Saksa riiklik telekanal ZDF (Teine Saksa Telekanal) teeb 11. juunil otseülekandele Talllinna Rootsi-Mihkli kirikus toimuvast eesti-saksa jumalateenistusest. Loe edasi »

Üleskutse mälestada kirikutöö tegijaid ja vabatahtlikke kaastöölisi

Seoses Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kui vaba rahva kiriku asutamise 100. aastapäevaga kutsub peapiiskop Urmas Viilma üles taevaminemispüha jumalateenistusel 25. mail või eelseisva pühapäeva, 28. mai jumalateenistusel pidama meeles ja mälestama palves EELK teenistuses olnud kõiki vaimulikke ja teisi kiriku kaastöölisi. Loe edasi »

EELK Londoni kogudus 70

Pühapäeval, 21. mail tähistati EELK Londoni koguduse 70. aastapäeva. Loe edasi »

Näitus “Kirik keset küla” Harjumaa Muuseumis

20. mail kell 13.00 avatakse Harjumaa Muuseumis näitus „Kirik keset küla“, mis on pühendatud luterliku reformatsiooni 500. aastapäevale. Loe edasi »

Peapiiskop Viilma valiti üheks Luterliku Maailmaliidu asepresidendiks

Luterliku Maailmaliidu Ida-Euroopa piirkonna asepresidendiks valiti EELK peapiiskop Urmas Viilma. Loe edasi »

Ilmunud on kristliku noorteajakirja Pluss kevadnumber

2017.aasta kevadine Pluss teemal "Reformatsioon" keskendub sellele, kuidas saaksime täna oma usku uuendada ja värskena. Loe edasi »

XXV Rapla Kirikumuusika Festivali peakülaline on ERSO

28.06-9.07 astub üles Raplamaa suuremates ja väiksemates kirikutes suur hulk väljapaistvaid Eesti muusikuid ja väliskülalisi. Festivalil kohtuvad erakordne muusika, Eestimaa kaunid kirikud ja sumedad suveõhtud. Loe edasi »

Tulekul on lastetöötegijate suvepäevad “Juurte juurde!”

EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendusel on taaskord rõõm kutsuda kristliku lastetöö tegijaid ja sellest huvitatud inimesi lastetöötegijate suvepäevadele. Seekord saame kokku 28. - 30. juulil Pilistvere pastoraadis. Päevade teemaks on "Juurte juurde!" Loe edasi »

Istuta õunapuu ja võid võita kultuurireisi

Kätte on jõudnud kevadised istutusilmad. Seoses sellega tuletame meelde, et osaledes „Reformatsioon 500” aastapäevale pühendatud üle-eestilises õunapuude istutamise kampaanias, on teil võimalus võita tasuta lennureis Saksamaale. Loe edasi »

Avatakse näitus “Pühakiri – käsikirjast emakeelse Piiblini”