Ajaloolised lipud Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus

Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus saab oktoobri lõpuni vaadata ajaloolisi lippe, mis kunagi Toomkirikusse on toodud. Loe edasi »

Juhatuseesimeeste konverents andis nii mõtlemisainet kui ühistunnet

Koguduste juhatuste esimeeste sisutihe konverents toimus Nelijärvel 19.-21. oktoobrini. Arutelude ja osaduse kõval valiti ka aasta juhatuse esimees, kelleks sel aastal valiti Juuru koguduse juhatuse esimees Joel-Siimo Põld. Loe edasi »

Toomkirikus anti üle tunnustusmedalid kiriku toetajatele Saksamaalt

Täna, 21. oktoobril Tallinna toomkirikus toimunud piduliku jumalateenistuse lõpus anti üle tunnustusmedalid esimesele ja praegusele Saksamaa Liitvabariigi suursaadikule. Loe edasi »

Hingedepäeva palvus Rahumäe Kaarli koguduse kabelis 2. novembril

Reedel, 2. novembril 2018 kell 12 toimub Rahumäe Kaarli koguduse kabelis hingedepäeva palvus. Loe edasi »

Saksamaa Ühinenud Evangeelse Luterliku Kiriku valitsus visiidil Eestis

20.-22. oktoobrini 2018 külastab Eestit Saksamaa Ühinenud Evangeelse Luterliku Kiriku valitsuse 14-liikmeline delegatsioon eesotsas juhtivpiiskopi Gerhard Ulrichiga. Loe edasi »

Jätkub koolitussari “Piibel meditatsioonis ja kontemplatsioonis”

16.-18. novembrini leiab Tuhala kogudusele kuuluvas Oru mõisas aset koolitussarja "Piibel meditatsioonis ja kontemplatsioonis" järgmine nädalavahetuse retriit. Loe edasi »

EELK Misjonikeskuse läkitus misjonipühaks

EELK kirikukalendri järgi tähistame 28. oktoobril EELK misjonipüha. Oktoobrikuu lõpuga seostub oluline sündmus Eesti misjoni ajaloos: misjonärid Evald Oviir ja Karl Segebrock surid usumärtritena Ida-Aafrikas 1896. aastal. Loe edasi »

Misjonikoori CD „Teelised“ nüüd soodushinnaga 6 eur

Gospelkantaat „Teelised“ jutustab loo inimestest, kui teelistest kaduvuse radadel, kus iga uus päev on kui kingitus, milles peitub ootus ja uus lootus. Kantaadi teksti on kirjutanud Helle Reinaru ja muusika Maarja Vardja, fonogrammide autor on Daniel Reinaru.  Loe edasi »

Konverentsil vaadati tagasi kristliku meedia 30 aastale

Kristlike väljaannete piduliku kokkusaamise 13. oktoobril Tallinnas Energia Avastuskeskuses korraldas Raadio 7, kes ühtlasi tähistas oma 25. sünnipäeva. Loe edasi »

Piiskop Burton-Jones rõhutas Tallinna Toomkirikus peetud jutluses kodanikuühiskonna olulisust

Tänane lõikustänupüha jumalateenistus Piiskoplikus Toomkirikus oli rahvarohke. Ka altariruumi oli kogunenud rohkem vaimulikke kui tavaliselt – Inglise kirik ja Eesti ning Läti luterlikud kirikud tähistasid täieliku osaduse 80. aastapäeva. Loe edasi »

Kirikumuusikuid märkisid ümmargust aastapäeva kontserdiga

Laupäeval, 13. oktoobril tähistas Eesti Kirikumuusika Liit Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus oma asutamise 25. aastapäeva kauni kontserdiga. Loe edasi »

In memoriam: Heiki Arike

Ajast igavikku on kutsutud Heiki Arike (5. mai 1965 - 9. oktoober 2018) Loe edasi »

Riigikogus on näitus vaimulike tegevusest Eesti Vabariigi sünni ja taassünni juures

Riigikogus avatud näitusel “Vaimulikud Eesti Vabariigi sünni ja taassünni juures“ pööratakse tähelepanu nende vaimulike elukäigule ja tegemistele, kes Eesti riigi sünni ja taassünni ajal poliitilises elus osalesid ning nende jäljele ja panusele meie riikluse ajaloos. Loe edasi »

Rakvere konverentsil olid esil südamepuhtad

26. septembril toimus Rakvere Kolmainu koguduse majas konverents, mis kandis pealkirja ”Intellektipuudega inimesed kogukonnas.” Loe edasi »

Koolitus “Psühhoanalüütiline käsitlus paariteraapiast”

EELK Usuteaduse Instituut ja EELK Perekeskus kutsuvad koolitusele "Psühhoanalüütiline käsitlus paariteraapiast". Koolituspäev perenõustajatele ja peretöö tegijatele toimub 3. novembril Loe edasi »

Konverentsil arutati ristivanema rolli üle

3. oktoobril toimus Harkujärve kirikus ristivanemlusele pühendatud konverents. Ristivanemluse töörühma patroon ja konverentsi moderaator Egle Viilma rõhutas, et ristivanemaks olemine on suur vastutus, aga ka väärtus nii vanemale, perekonnale kui ka kogudusele. Loe edasi »

Algab hingehoidlike seminaride sari

EELK Mustamäe Maarja Magdaleena kogudus kutsub osalema hingehoidlikel seminaridel, mis toimuvad 9. oktoobril, 6. novembril ja 4. detsembril kell 18.00 – 20.30. Loe edasi »

Hingehoidja baaskoolitus

Usuteaduse Instituut kutsub osalema hingehoidja baaskoolitusel. Teretulnud on teoloogia üliõpilased, kaplanid, koguduste vaimulikud ja töötegijad, kes igapäevases töös tegelevad erinevate kirikute, organisatsioonide ning asutuste juures ligimese aitamise ja nõustamisega. Loe edasi »

Eesti Piibliselts kutsub üles toetama kaasaegse Piibli väljaandmist

Eesti Piibliselts on koostöös Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikutega alustanud vabariigi valitsuse toetusel ettevalmistusi uue piiblitõlke väljaandmiseks. Raamatute Raamatu väljaandmisega kaasaegses eesti keeles soovib selts tähistada väärikalt emakeelse Piibli 300. aastapäeva (2039). Loe edasi »

Avati annetustelefonid Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks

Alates 2. augustist 2017 on nii Telia, Elisa kui Tele2 võrgus avatud annetustelefonid Eesti laulupeo hälli – Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks. Helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot ja 900 2019 annetad 50 eurot. Loe edasi »