Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik 100: kirikureformi kavadest EELK loomise eel

EELK juubeliaastal on põhjust tagasi vaadata ka selle loomise eelsesse ajajärku. Just tolleaegsed ideed on jätnud oma jälje nii praegusaegsele kirikukorraldusele kui kiriku rollile Eesti ühiskonnas. Loe edasi »

Viljandi Jaani kogudus tähistab Jaani Lastemaja lapsehoiu 3. sünnipäeva

31. märtsil tähistab kristlikel väärtustel põhinev ja pere terviklikkust toetav Viljandi Jaani Lastemaja oma lapsehoiu 3. sünnipäeva. Kõiki sõpru ja koostööpartnereid oodatakse sünnipäevapeole reedel, 31. märtsil kell 16. Loe edasi »

Algas Mustamäe kiriku ehitus

Täna, 22. märtsil algasid Tallinnas Mustamäe kiriku ehitustööd. Vastavalt 14. märtsil sõlmitud lepingule ehitab kiriku osaühing Ehitus5ECO. Loe edasi »

Piiskoplik nõukogu arutas kiriku töötegijate ettevalmistuse ning aruandlusega seotut

21. märtsil toimus Tallinnas EELK Piiskopliku nõukogu koosolek. Kinnitati muudatused preestriameti taotleja eksamineerimise korras, kõneldi jutlustajate ja teiste ilmiktöötegijate staatusest ning aruandlusega seotud muudatustest. Loe edasi »

Hanila kirik sai uued kirikutekstiilid

Hanila kirik on saanud endale uued violetsed kirikutekstiilid, mis valmisid osaühingu Just4u meistrite käe all. Loe edasi »

Allkirjastati Mustamäe kiriku ehitusleping

14. märtsil allkirjastati EELK Konsistooriumis Sihtasutuse Mustamäe Kirik ja firma Ehitus5ECO OÜ vahel leping Mustamäe kiriku ehitamiseks aadressile Kiili tn 9, Tallinn. Loe edasi »

Näitus „Valgus maalt ja merelt“ Viimsi Püha Jaakobi kirikus

Aili ja Toomas Vinti näitus „Valgus maalt ja merelt“ on Viimsi Püha Jaakobi kirikus avatud 05.03.–30.04.2017. Loe edasi »

Kursus organistidele ja kirikumuusikutele “Johann Sebastian Bachi oreliteosed ja interpretatsioon”

EELK Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakond kutsub 21.04.2017 meistrikursusele "Johann Sebastian Bachi oreliteosed ja interpretatsioon". Koolituse viib läbi Austria Evangeelse Luterliku Kiriku Landeskantor, organist, orelipedagoog ja oreliekspert Mag. Matthias Krampe Viinist. Loe edasi »

Jõuluteemaliste koorilaulude heliloomingu konkurss

EELK Kirikumuusika Liit kuulutab välja jõuluteemaliste koorilaulude heliloomingu konkursi. Loe edasi »

Avatakse näitus “Pühakiri – käsikirjast emakeelse Piiblini”

Eestikeelne Piibel on olnud aluseks eesti kirjakeele ja emakeelse hariduse kujunemisele ning kultuuri arengule ja omariikluse tekkele. Loe edasi »

Eesti ja Soome kirikujuhid peavad üheskoos nõu

Täna saabus Eestisse Soome kirikuvalitsuse delegatsioon eesotsas peapiiskop Kari Mäkineniga. Loe edasi »

Toomkirikus ordineeriti 5 preestrit

11. veebruaril ordineeriti preestriteks viis juba aastaid diakonitena EELK teenistuses olnud meest: Ralf Alasoo, Tiit Kuusemaa, Ants Rajando, Kalle Rebane ja Enno Tanilas. Loe edasi »

Alanud on registreerimine EELK juubelikongressile

EELK juubelikongress toimub 26.–27. maini 2017 Tartu Pauluse kirikus. Sellega tähistame 100 aasta möödumist esimesest kirikukongressist ehk Eesti vaba rahvakiriku sünnist ning 500. reformatsiooniaastapäeva. Loe edasi »

Registreerumine täiskasvanute piiblikursusele

Alates jaanuarist (27-28.01.2017) alustab SA EELK Misjonikeskus loengutesarjaga „Piiblikursus täiskasvanutele” III lend. Kursuse sihtgrupiks on piiblihuvilised alates 26. eluaastast, kes on huvitatud süsteemsest lähenemisest Piibliõppele ja osaduse kaudu usuelu tugevdamisest ning vaimsest kasvamisest. Loe edasi »

Lahkunud on praost emeeritus Harri-Johannes Rein

Meie hulgast on lahkunud praost emeeritus Harri-Johannes Rein (21.07.1926-03.01.2017). Matusetalitus toimub 11. jaanuaril 2017 kell 10 Harju-Jaani kirikus. Loe edasi »

Õpetaja Toomas Paulil täitus 55 aastat ordinatsioonist

20. detsembril 2016 täitus EELK emeriitvaimulikul, piiblitõlkijal ja teoloogil dr Toomas Paulil 55 aastat ordinatsioonist. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma tervitus reformatsiooni 500. juubeliaasta puhul

Seistes reformatsiooni suursuguse 500. juubeli künnisel on igati kohane küsida, mida me tähistame, kui mõtleme viie sajandi möödumisele protestantliku reformatsiooni Loe edasi »