EELK kirikupäeva ja vaimuliku laulupeo 2020 moto on valitud

Taas on hoogsamalt käivitunud EELK kirikupäeva ja vaimuliku laulupeo 2020 ettevalmistustöö.  Loe edasi »

EELK kirikuvalitsus arutas “Suud puhtaks” saate järelkaja

Tänasel EELK Konsistooriumi korralisel istungil arutati muude teemade kõrval vaimulike Annika Laatsi ja Arne Hiobi osalemist 4.10.2017 saates „Suud puhtaks“, kus diskuteeriti kooseluseaduse teemadel. Loe edasi »

Urmas Sukles pälvis Haapsalu koguduse autasu

Haapsalu linnapea, SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid nõukogu esimees Urmas Sukles pälvis EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse teenetemärgi. Loe edasi »

Konverents “Emakeelne kirjasõna ja reformatsioon” Maarja-Magdaleenas

EELK Maarja-Magdaleena Kogudus ja Eesti Piibliselts kutsuvad Piibliseltsi jõuluteemaliste markide näituse avamisele ja konverentsile "Emakeelne kirjasõna ja reformatsioon" laupäeval, 2. detsembril 2017 kell 12:00 Maarja-Magdaleena pastoraadis. Loe edasi »

Konverents ”25 aastat hingehoidjate koolitamist Eestis”

EELK Usuteaduse instituut kutsub osalema 2. detsembril Tallinna metodisti kirikus toimuval konverentsil ”25 aastat hingehoidjate koolitamist Eestis”. Loe edasi »

Saksamaa Ühendatud Evangeelse Luterliku Kiriku õppeseminari kursuste programm 2018

Saksamaa Ühendatud Evangeelse Luterliku Kiriku (VELKD) õppeseminar Pullachis pakub 2018. aastal vaimulikele, kiriku töötegijatele ja samuti kõigile asjahuvilistele võimalust osaleda erinevatel kursustel. Loe edasi »

Misjonikalender 2018 on ilmunud

Ilmunud on värske Misjonikalender 2018. See on hea viis Eestist läkitatud misjonäride tegemistega kursis olemiseks ja nende eest palvetamiseks. Loe edasi »

Jõulukaardid Kaarli Kooli heaks

Sellel aastal on jõulukaardi saatmisele lisaks võimalik teha ka väike heategu, mille viljad ei ole küll kohe näha, kuid pikemas perspektiivis kindlasti. Lastesse investeerides teeme alati parima valiku. Selleks tarbeks on käivitatud Kaarli Kooli jõulukaardi projekt. Kaartide müügist saadud tulu läheb koolimaja juurdeehituse toetuseks. Loe edasi »

Avati annetustelefonid Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks

Alates 2. augustist 2017 on nii Telia, Elisa kui Tele2 võrgus avatud annetustelefonid Eesti laulupeo hälli – Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks. Helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot ja 900 2019 annetad 50 eurot. Loe edasi »

EELK kirikukongress võttis vastu avalduse kiriku rollist ühiskonnas

26. ja 27. mail Tartusse Eesti vaba rahvakiriku 100. sünnipäeva tähistavale kirikukongressile kogunenud Eesti Evangeelse Luterlik Kiriku (EELK) liikmed ja kaastöölised võtsid vastu avalduse kiriku rollist Eesti ühiskonnas. Loe edasi »

EELK Londoni kogudus 70

Pühapäeval, 21. mail tähistati EELK Londoni koguduse 70. aastapäeva. Loe edasi »

Istuta õunapuu ja võid võita kultuurireisi

Kätte on jõudnud kevadised istutusilmad. Seoses sellega tuletame meelde, et osaledes „Reformatsioon 500” aastapäevale pühendatud üle-eestilises õunapuude istutamise kampaanias, on teil võimalus võita tasuta lennureis Saksamaale. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma tervitus reformatsiooni 500. juubeliaasta puhul

Seistes reformatsiooni suursuguse 500. juubeli künnisel on igati kohane küsida, mida me tähistame, kui mõtleme viie sajandi möödumisele protestantliku reformatsiooni Loe edasi »