Täiendusõppe kursus “Leinava pere hingehoidlik toetamine”

EELK Usuteaduse Instituut kutsub täiendusõppe kursusele "Leinava pere hingehoidlik toetamine". Kursuse viib läbi vaimulik, hingehoidja ja perenõustaja Naatan Haamer. Loe edasi »

Konverentsi “Konfliktist osaduseni” dokument ja ettekanded

Konverentsil „Konfliktist osaduseni“ peetud kõik ettekanded ja alusdokument on nüüd üleval ja allalaetavad meie kodulehel. Loe edasi »

Misjonipüha läkitus EELK kogudustele

Kutsume kogudusi üles pidama 22. oktoobril kiriku misjonipüha. Palvetame maailmamisjoni töö ja misjonäride eest ning kirikute eest, kus kristlased kannatavad, et Jumal nende usku kinnitaks ja neid hoiaks. Loe edasi »

Reformatsioonijuubeli tähistamine Tartus

Tartus tähistatakse reformatsiooni 500. aastapäeva sel kuul muuhulgas ajakirja Akadeemia erinumbri esitlusega 19. oktoobril ning Lõuna-Eesti luterliku koguduste ühise jumalateenistusega 31. oktoobril. Loe edasi »

Valmis fotogalerii konverentsist “Konfliktist osaduseni”

Reformatsiooni 500. aastapäeva tähistamise raames korraldasid Rooma-Katoliku Kirik ja Eesti Evangeelne Luterlik Kirik kolmapäeval, 27. septembril 2017 ühiskonverentsi „Konfliktist osaduseni“. Loe edasi »

Täiendusõppe kursus “Laululinnu lood” kandlega

Muusikatöös lastega on hea võimalus kasutada erinevaid pille. Õrna kõlaga väikekannel, mis oma imeliste helidega puudutab inimeste hingi, on siin suureks abiliseks. Kandlega saab saata laule, sõrmitseda kirikukellade imitatsioone, kutsuda lapsi tundi või teha väike vahemäng laulule. Kannel kõlab kirikus kaunilt, jumalateenistuse kõlapildi rikastamiseks võid saata näiteks koraali kandlega. Loe edasi »

Ly Lestbergi näitus “Risti kasvanud” Viimsi kirikus

Ly Lestbergi töid seeriast „Risti kasvanud“ esitletakse esimest korda ja on spetsiaalselt Viimsi pühakoja jaoks loodud ruumitervik. Sarja tööd on pildistatud läbi kahe kevade, peamiselt kunstniku kodu ümbruses. Näituse jaoks tuli teha valik ca 5000 kaadri hulgast. Loe edasi »

Hingehoidja baaskoolitus

Hingehoidja baaskoolituse eesmärk on võimaldada hingehoiutööks vajalike pädevuste omandamist ning toetada aitavates ametites töötavate inimeste professionaalset arengut. Loe edasi »

L10T koolitus koguduseliikmetele

L10T on uus, Lõuna-Aafrikas välja töötatud koolitus, mis jõuab Soome kaudu sel sügisel esmakordselt Eestisse. Kursus julgustab ja annab igale kristlasele vahendeid oma koha leidmiseks jumalariigi töötegijana. Loe edasi »

Konverentsi “Reformatsiooni viljad ja väljakutsed” fotod

7.-8. septembril 2017 toimus Tallinna Metodisti Kiriku keskuses konverents “Reformatsiooni viljad ja väljakutsed. 50 aastat naiste ordinatsiooni EELK-s ja 500 aastat reformatsiooni”. Loe edasi »

Avati annetustelefonid Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks

Alates 2. augustist 2017 on nii Telia, Elisa kui Tele2 võrgus avatud annetustelefonid Eesti laulupeo hälli – Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks. Helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot ja 900 2019 annetad 50 eurot. Loe edasi »

EELK kirikukongress võttis vastu avalduse kiriku rollist ühiskonnas

26. ja 27. mail Tartusse Eesti vaba rahvakiriku 100. sünnipäeva tähistavale kirikukongressile kogunenud Eesti Evangeelse Luterlik Kiriku (EELK) liikmed ja kaastöölised võtsid vastu avalduse kiriku rollist Eesti ühiskonnas. Loe edasi »

EELK Londoni kogudus 70

Pühapäeval, 21. mail tähistati EELK Londoni koguduse 70. aastapäeva. Loe edasi »

Istuta õunapuu ja võid võita kultuurireisi

Kätte on jõudnud kevadised istutusilmad. Seoses sellega tuletame meelde, et osaledes „Reformatsioon 500” aastapäevale pühendatud üle-eestilises õunapuude istutamise kampaanias, on teil võimalus võita tasuta lennureis Saksamaale. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma tervitus reformatsiooni 500. juubeliaasta puhul

Seistes reformatsiooni suursuguse 500. juubeli künnisel on igati kohane küsida, mida me tähistame, kui mõtleme viie sajandi möödumisele protestantliku reformatsiooni Loe edasi »