Riia peapiiskopkonna kapiitli liikmed külastavad Tallinna

Täna hommikul külastasid EELK ​konsistooriumi Riia peapiiskopkonna kapiitli liikmed eesotsas Läti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Jānis Vanagsiga. Loe edasi »

Risti kirikust leitud müntide saatus selgub kohtuvaidluses

Harju-Ristilt kiriku põranda alt 2010.-2011. aastal põranda vahetamise käigus leitud 1197 ajaloolise mündi omanik selgub kohtuvaidluses, kuna riik peab leidu endale kuuluvaks, kogudus on aga seisukohal, et aastasadade jooksul kirikusse sattunud mündid olid mõeldud annetustena kirikule. Loe edasi »

Saaremaal kogunes XXIX EELK kirikukogu

Kuressaares kogunes 25. aprillil oma viimaseks istungjärguks Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku XXIX kirikukogu. Esmakordselt kiriku 100-aastase ajaloo vältel kogunes kirikukogu väljaspool Mandri-Eestit. Loe edasi »

Istuta õunapuu ja võid võita kultuurireisi

Kätte on jõudnud kevadised istutusilmad. Seoses sellega tuletame meelde, et osaledes „Reformatsioon 500” aastapäevale pühendatud üle-eestilises õunapuude istutamise kampaanias, on teil võimalus võita tasuta lennureis Saksamaale. Loe edasi »

„Kuhu lähed, Maarjamaa?“: aruteluõhtu Räpina Miikaeli Koguduse diakooniamajas

Järgmine arutelu kogumiku „Kuhu lähed, Maarjamaa?“ tekstide põhjal toimub 28. aprillil, kell 17.00 Räpina Miikaeli Koguduse Diakooniamajas, Tartu mnt 16. Seekordseks teemaks on „Kirik ja usk“. Vaatluse alla võetakse Eestimaa kristlaskonna olukord ja tõekspidamised ning misjonitöö võimalused kogukonnas. Peale arutelu toimub palvus Taizé lauludega. Loe edasi »

Viljandi Jaani kogudus korraldab koolituse abiellujatele

Laupäeval, 13. mail 2017 toimub Viljandi Jaani kiriku keldrisaalis ühepäevane koolitus neile, kel plaanis tulevikus abielluda või kes tunnevad huvi kirikliku laulatuse vastu. Koolitus on ühepäevane ning oodatud huvilised, kel laulatus plaanis eeloleval kevadel-suvel või veidi kaugemas tulevikus. Loe edasi »

Näitus „Valgus maalt ja merelt“ Viimsi Püha Jaakobi kirikus

Aili ja Toomas Vinti näitus „Valgus maalt ja merelt“ on Viimsi Püha Jaakobi kirikus avatud 05.03.–30.04.2017. Loe edasi »

Avatakse näitus “Pühakiri – käsikirjast emakeelse Piiblini”

Eestikeelne Piibel on olnud aluseks eesti kirjakeele ja emakeelse hariduse kujunemisele ning kultuuri arengule ja omariikluse tekkele. Loe edasi »

Eesti ja Soome kirikujuhid peavad üheskoos nõu

Täna saabus Eestisse Soome kirikuvalitsuse delegatsioon eesotsas peapiiskop Kari Mäkineniga. Loe edasi »

Toomkirikus ordineeriti 5 preestrit

11. veebruaril ordineeriti preestriteks viis juba aastaid diakonitena EELK teenistuses olnud meest: Ralf Alasoo, Tiit Kuusemaa, Ants Rajando, Kalle Rebane ja Enno Tanilas. Loe edasi »

Alanud on registreerimine EELK juubelikongressile

EELK juubelikongress toimub 26.–27. maini 2017 Tartu Pauluse kirikus. Sellega tähistame 100 aasta möödumist esimesest kirikukongressist ehk Eesti vaba rahvakiriku sünnist ning 500. reformatsiooniaastapäeva. Loe edasi »

Registreerumine täiskasvanute piiblikursusele

Alates jaanuarist (27-28.01.2017) alustab SA EELK Misjonikeskus loengutesarjaga „Piiblikursus täiskasvanutele” III lend. Kursuse sihtgrupiks on piiblihuvilised alates 26. eluaastast, kes on huvitatud süsteemsest lähenemisest Piibliõppele ja osaduse kaudu usuelu tugevdamisest ning vaimsest kasvamisest. Loe edasi »

Lahkunud on praost emeeritus Harri-Johannes Rein

Meie hulgast on lahkunud praost emeeritus Harri-Johannes Rein (21.07.1926-03.01.2017). Matusetalitus toimub 11. jaanuaril 2017 kell 10 Harju-Jaani kirikus. Loe edasi »

Õpetaja Toomas Paulil täitus 55 aastat ordinatsioonist

20. detsembril 2016 täitus EELK emeriitvaimulikul, piiblitõlkijal ja teoloogil dr Toomas Paulil 55 aastat ordinatsioonist. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma tervitus reformatsiooni 500. juubeliaasta puhul

Seistes reformatsiooni suursuguse 500. juubeli künnisel on igati kohane küsida, mida me tähistame, kui mõtleme viie sajandi möödumisele protestantliku reformatsiooni Loe edasi »