Koolitustesari „Jumala armu poolt vabastatud“: luterlik arusaam kristliku ja kirikliku elu võimalustest ja väljakutsetest tänapäeval

Koolitussarja eesmärk on süvendada teadlikkust reformatsiooni tähendusest ja evangeelsest luterlikust kirikust kui üleilmsest osaduskonnast ning arutleda luterliku viisi üle olla kristlane ja kirik kaasaja ühiskondliku, konfessionaalse-oikumeenilise ja religioosse pluralismi tingimustes. Loe edasi »

Peapiiskopi karjasekiri palvepäevaks ja paastuaja alguseks

Kristuse evangeelium seab igale patusele ja eksinud inimesele õndsaks saamiseks oma tingimused: siira usu Issandasse Kristusesse, tingimusteta armastuse Jumala ja ligimese vastu ning osasaamise kiriku kätte usaldatud armuvahenditest, sõnast ja sakramentidest. Kõige selle krooniks on Jumala suveräänne heldus ja arm, sest tema „tahab, et kõik inimesed pääseksid ja tuleksid tõe tundmisele“ (1Tm 2:4). Loe edasi »

Peapiiskop kohtus Politsei- ja Piirivalveameti peadirektoriga

Täna pärastlõunal kohtus peapiiskop Urmas Viilma Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaheriga. Konsistooriumis aset leidnud kohtumise juures viibisid veel Politsei- ja Piirivalveameti peakaplan Valdo Lust ja kaplan Tõnis Kark. Loe edasi »

Peapiiskop Viilma iseseisvuspäeva jutluses: Vabadusel on sarnane geneetiline kood armastusega.

Eesti Vabariigi 99. aastapäeva pidulikul jumalateenistusel Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus peetud jutluses küsis peapiiskop Urmas Viilma Jeesusele kui prohvetite poolt ette kuulutatud Päästjale viidates: “Milliste prohvetite ennustuste ja unistuste täitumine oli Eesti Vabariigi väljakuulutamine 99 aasta eest?” Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma: Eesti lipp ei ole tuulelipp!

Iseseisvuspäeva varahommikul Kuberneri aias riigilipu heiskamisel peetud sõnavõtus kõneles peapiiskop Urmas Viilma Eesti rahvus- ja riigilipu tähendusest, eristades Pika Hermanni tornis lehvivat trikoloori Tallinna teiste tornide tippudesse paigutatud tuulelippudest. Loe edasi »

Tähistati üleeuroopalist kuriteoohvrite toetamise päeva

22.02.2017 tähistati üleeuroopalist kuriteoohvrite toetamise päeva. Kuriteoohrvite Toetamise Ühing “Ohvriabi” korraldas sel päeval konverentsi hotellis "DZINGEL". Loe edasi »

Vaimulike konverents 2017