Piiskop Tiit Salumäe meenutab õpetaja Madis Oviiri tema 110. sünniaastapäeval

16. juulil tähistati õpetaja Madis Oviiri 110. sünniaastapäeva. Piiskop Tiit Salumäe saatis sel puhul tervituse Viru-Jaagupi kogudusele ja Madis Oviiri perekonnale. Selles meenutab ta kokkupuuteid lugupeetud vaimulikuga, kes on temagi kujunemisteed sügavalt mõjutanud. Loe edasi »

Festival „Orelimeister Kessler ja tema aeg“

13.-15. augustil teevad Tartu Maarja kogudus ja Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus kummarduse orelimeister Ernst Carl Kesslerile, kelle sünnist möödub tänavu 210 aastat. Tartu Maarja kiriku taastamise järel soovib kogudus ehitada uue oreli taas Kessleri stiilis. Loe edasi »

Trükiste esitlused Usuteaduse Instituudis

14. septembril esitletakse Tallinnas, EELK Usuteaduse Instituudis kaht väljaannet: Usuteadusliku Ajakirja erinumbrit ning õp Jaan Lahe jutlustekogu. Loe edasi »

28. – 30. septembrini on Narvas kirikute päevad “Eesti usk”

Narvas esmakordselt toimuvatele kirikupäevadele on kutsutud osalema Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud ühise programmiga. Sündmus leiab aset teema-aasta “Eesti usk” raames. Loe edasi »

Keila Miikaeli koguduse õpetajaks kinnitati Arnd Matthias Burghardt

Tänasel kirikuvalitsuse istungil kinnitati Keila Miikaeli koguduse õpetajaks seni Saksa Lunastaja kogudust teeninud Arnd Matthias Burghardt, kes asub teenistusse alates 1. augustist. Loe edasi »

Nüüd saavad koguduste liikmed öelda oma ootused EELK koostatavale lauluraamatule

Avatud on küsimustik „Kirikurahva lauluraamat“, millele vastamise kaudu koguduste liikmed saavad kaasa aidata EELK uue lauluraamatu sünnile. Loe edasi »

EELK Usuteaduse Instituut kutsub kirikumuusika õppesse

EELK Usuteaduse Instituut kutsub õppima kirikumuusikat. Oodatud on muusikud, kes organisti või koorijuhi ametis vajavad täiendavaid teadmisi oreli- ja klaverimängus, koorijuhtimises, muusikateoreetilistes ja teoloogilistes ainetes või kirikumuusiku töös vajalikel teemadel. Loe edasi »

Ilmunud on Toomas Pauli mõtiskluste kogu

Täna, 9. mail kell 16 esitletakse Viru Keskuse Rahva Raamatus Toomas Pauli uut raamatut. Autoriga vestleb kirjandusteadlane Rein Veidemann. Loe edasi »

Eesti Piibliselts kutsub üles toetama kaasaegse Piibli väljaandmist

Eesti Piibliselts on koostöös Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikutega alustanud vabariigi valitsuse toetusel ettevalmistusi uue piiblitõlke väljaandmiseks. Raamatute Raamatu väljaandmisega kaasaegses eesti keeles soovib selts tähistada väärikalt emakeelse Piibli 300. aastapäeva (2039). Loe edasi »

Lauluraamatu- ja kirikumuusikute konverents tulevad sisukad

EELK Lauluraamatukomisjon ja EELK Kirikumuusika Liit kuulutavad välja registreerimise kaksikkonverentsile, mis toimub 26.–27. oktoobril 2018 Tartu Pauluse kirikus. Loe edasi »

Avati annetustelefonid Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks

Alates 2. augustist 2017 on nii Telia, Elisa kui Tele2 võrgus avatud annetustelefonid Eesti laulupeo hälli – Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks. Helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot ja 900 2019 annetad 50 eurot. Loe edasi »