Vaimulike konverents 2017

EELK vaimulike konverents toimub 26. mail Tartus. Loe edasi »

Eesti ja Soome kirikujuhid peavad üheskoos nõu

Täna saabus Eestisse Soome kirikuvalitsuse delegatsioon eesotsas peapiiskop Kari Mäkineniga. Loe edasi »

Toomkirikus ordineeriti 5 preestrit

11. veebruaril ordineeriti preestriteks viis juba aastaid diakonitena EELK teenistuses olnud meest: Ralf Alasoo, Tiit Kuusemaa, Ants Rajando, Kalle Rebane ja Enno Tanilas. Loe edasi »

Alanud on registreerimine EELK juubelikongressile

EELK juubelikongress toimub 26.–27. maini 2017 Tartu Pauluse kirikus. Sellega tähistame 100 aasta möödumist esimesest kirikukongressist ehk Eesti vaba rahvakiriku sünnist ning 500. reformatsiooniaastapäeva. Loe edasi »

Rakvere pastoraadis avati töökeskus erivajadustega inimestele

Kunagise pühakoja ja endise koguduse nime järgi peaingel Miikaeli nime kandva töökeskuse kaudu tahab kogudus panustada intellektipuudega inimeste elujärje parandamisse läbi tööharjumuse võimaldamise ja kujundamise. Loe edasi »

Kalle Kasemaa pälvis riikliku elutööpreemia

Valitsus kiitis heaks riigi kultuuripreemiate komisjoni ettepaneku riiklike kultuuripreemiate määramiseks. Preemia pikaajalise väljapaistva tegevuse eest pälvivad dirigent Neeme Järvi, näitleja Lembit Ulfsak ning teoloog Kalle Kasemaa (74). Loe edasi »

Eesti tunnustab iseseisvuspäeva eel riigi teenetemärkidega ka mitmeid kiriku kaastöölisi

Teenetemärkide saajate seas on ka EELK vaimulikud Patrik Göransson (Valgetähe V klass) ja Annika Laats (Eesti Punase Risti IV klass) ning mitmeid meie kiriku kaastöölisi. Loe edasi »

Tulemas on kogudusekooli “Kasvuaeg” juhendajate õppepäevad

Kogudusekool “Kasvuaeg” on mõeldud koguduse liikmetele, kes tahavad sügavamalt mõista, mida tähendab olla kristlane, kuuluda kogudusse, elada kristlasena ühiskonna keskel, kanda vastutust. Loe edasi »

EELK Kirikumuusika Liit ootab kandidaate Aasta Kirikumuusiku aunimetusele

Aasta kirikumuusikuks saab esitada EELK kirikumuusikut, kes on kirikumuusikuna viimase kahe aasta jooksul teinud midagi sellist, mis on heaks eeskujuks teistele kirikumuusikutele ning on viimased viis aastat järjest tegutsenud kirikumuusikuna ühes ja samas koguduses. Loe edasi »

Registreerumine täiskasvanute piiblikursusele

Alates jaanuarist (27-28.01.2017) alustab SA EELK Misjonikeskus loengutesarjaga „Piiblikursus täiskasvanutele” III lend. Kursuse sihtgrupiks on piiblihuvilised alates 26. eluaastast, kes on huvitatud süsteemsest lähenemisest Piibliõppele ja osaduse kaudu usuelu tugevdamisest ning vaimsest kasvamisest. Loe edasi »

Lahkunud on praost emeeritus Harri-Johannes Rein

Meie hulgast on lahkunud praost emeeritus Harri-Johannes Rein (21.07.1926-03.01.2017). Matusetalitus toimub 11. jaanuaril 2017 kell 10 Harju-Jaani kirikus. Loe edasi »

Õpetaja Toomas Paulil täitus 55 aastat ordinatsioonist

20. detsembril 2016 täitus EELK emeriitvaimulikul, piiblitõlkijal ja teoloogil dr Toomas Paulil 55 aastat ordinatsioonist. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma tervitus reformatsiooni 500. juubeliaasta puhul

Seistes reformatsiooni suursuguse 500. juubeli künnisel on igati kohane küsida, mida me tähistame, kui mõtleme viie sajandi möödumisele protestantliku reformatsiooni Loe edasi »