Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Koolitustesari „Jumala armu poolt vabastatud“: luterlik arusaam kristliku ja kirikliku elu võimalustest ja väljakutsetest tänapäeval

Koolitussarja eesmärk on süvendada teadlikkust reformatsiooni tähendusest ja evangeelsest luterlikust kirikust kui üleilmsest osaduskonnast ning arutleda luterliku viisi üle olla kristlane ja kirik kaasaja ühiskondliku, konfessionaalse-oikumeenilise ja religioosse pluralismi tingimustes. Loe edasi »

Peapiiskopi karjasekiri palvepäevaks ja paastuaja alguseks

Kristuse evangeelium seab igale patusele ja eksinud inimesele õndsaks saamiseks oma tingimused: siira usu Issandasse Kristusesse, tingimusteta armastuse Jumala ja ligimese vastu ning osasaamise kiriku kätte usaldatud armuvahenditest, sõnast ja sakramentidest. Kõige selle krooniks on Jumala suveräänne heldus ja arm, sest tema „tahab, et kõik inimesed pääseksid ja tuleksid tõe tundmisele“ (1Tm 2:4). Loe edasi »

Peapiiskop kohtus Politsei- ja Piirivalveameti peadirektoriga

Täna pärastlõunal kohtus peapiiskop Urmas Viilma Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaheriga. Konsistooriumis aset leidnud kohtumise juures viibisid veel Politsei- ja Piirivalveameti peakaplan Valdo Lust ja kaplan Tõnis Kark. Loe edasi »

Peapiiskop Viilma iseseisvuspäeva jutluses: Vabadusel on sarnane geneetiline kood armastusega.

Eesti Vabariigi 99. aastapäeva pidulikul jumalateenistusel Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus peetud jutluses küsis peapiiskop Urmas Viilma Jeesusele kui prohvetite poolt ette kuulutatud Päästjale viidates: “Milliste prohvetite ennustuste ja unistuste täitumine oli Eesti Vabariigi väljakuulutamine 99 aasta eest?” Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma: Eesti lipp ei ole tuulelipp!

Iseseisvuspäeva varahommikul Kuberneri aias riigilipu heiskamisel peetud sõnavõtus kõneles peapiiskop Urmas Viilma Eesti rahvus- ja riigilipu tähendusest, eristades Pika Hermanni tornis lehvivat trikoloori Tallinna teiste tornide tippudesse paigutatud tuulelippudest. Loe edasi »

Tähistati üleeuroopalist kuriteoohvrite toetamise päeva

22.02.2017 tähistati üleeuroopalist kuriteoohvrite toetamise päeva. Kuriteoohrvite Toetamise Ühing “Ohvriabi” korraldas sel päeval konverentsi hotellis "DZINGEL". Loe edasi »

Vaimulike konverents 2017

EELK vaimulike konverents toimub 26. mail Tartus. Loe edasi »

Eesti ja Soome kirikujuhid peavad üheskoos nõu

Täna saabus Eestisse Soome kirikuvalitsuse delegatsioon eesotsas peapiiskop Kari Mäkineniga. Loe edasi »

Toomkirikus ordineeriti 5 preestrit

11. veebruaril ordineeriti preestriteks viis juba aastaid diakonitena EELK teenistuses olnud meest: Ralf Alasoo, Tiit Kuusemaa, Ants Rajando, Kalle Rebane ja Enno Tanilas. Loe edasi »

Alanud on registreerimine EELK juubelikongressile

EELK juubelikongress toimub 26.–27. maini 2017 Tartu Pauluse kirikus. Sellega tähistame 100 aasta möödumist esimesest kirikukongressist ehk Eesti vaba rahvakiriku sünnist ning 500. reformatsiooniaastapäeva. Loe edasi »

Tulemas on kogudusekooli “Kasvuaeg” juhendajate õppepäevad

Kogudusekool “Kasvuaeg” on mõeldud koguduse liikmetele, kes tahavad sügavamalt mõista, mida tähendab olla kristlane, kuuluda kogudusse, elada kristlasena ühiskonna keskel, kanda vastutust. Loe edasi »

Registreerumine täiskasvanute piiblikursusele

Alates jaanuarist (27-28.01.2017) alustab SA EELK Misjonikeskus loengutesarjaga „Piiblikursus täiskasvanutele” III lend. Kursuse sihtgrupiks on piiblihuvilised alates 26. eluaastast, kes on huvitatud süsteemsest lähenemisest Piibliõppele ja osaduse kaudu usuelu tugevdamisest ning vaimsest kasvamisest. Loe edasi »

Lahkunud on praost emeeritus Harri-Johannes Rein

Meie hulgast on lahkunud praost emeeritus Harri-Johannes Rein (21.07.1926-03.01.2017). Matusetalitus toimub 11. jaanuaril 2017 kell 10 Harju-Jaani kirikus. Loe edasi »

Õpetaja Toomas Paulil täitus 55 aastat ordinatsioonist

20. detsembril 2016 täitus EELK emeriitvaimulikul, piiblitõlkijal ja teoloogil dr Toomas Paulil 55 aastat ordinatsioonist. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma tervitus reformatsiooni 500. juubeliaasta puhul

Seistes reformatsiooni suursuguse 500. juubeli künnisel on igati kohane küsida, mida me tähistame, kui mõtleme viie sajandi möödumisele protestantliku reformatsiooni Loe edasi »