Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Peapiiskop Viilma: Kui meid kaitsevad liitlased, kas on vaja enam loota Jumalale?

Kõneledes vabadusest rõhutas peapiiskop Viilma, et lisaks füüsilisele vabadusele on meil vaja ka sisemist vabadust, mille allikaks on usk Jumalasse ja kuulumine kirikusse. Viilma sõnul ei saa Jumalale lootva inimese sisemist usku murda ja tema sisemist vabadust võtta keegi ka siis, kui ta füüsiliselt on ikestatud ja vaikima sunnitud. Loe edasi »

Avati näitus “Kelle usk on õige?”

Tallinnas Suurgildi hoones avati Eesti Ajaloomuuseumi näitus “Kelle usk on õige? 500 aastat reformatsioonist”. Näitus viib külastaja tagasi reformatsiooni algusaega, 16. sajandisse, mil muretsedes õndsaks saamise pärast vaieldi, kes või mis on kristliku õpetuse ülim autoriteet ja kelle usk on õigem. Loe edasi »

Kalender „Eestimaa kirikud 2018“ tuleb müügile juba suvel

Ajalehe Eesti Kirik kaubamärk on 1999. aastast olnud kalender „Eestimaa kirikud“. Sel aastal ilmub järgmise aasta kalender juba suvel, et seda oleks võimalik pakkuda ka kirikuid külastavatele turistidele. Loe edasi »

EELK kirikukongress võttis vastu avalduse kiriku rollist ühiskonnas

26. ja 27. mail Tartusse Eesti vaba rahvakiriku 100. sünnipäeva tähistavale kirikukongressile kogunenud Eesti Evangeelse Luterlik Kiriku (EELK) liikmed ja kaastöölised võtsid vastu avalduse kiriku rollist Eesti ühiskonnas. Loe edasi »

EELK Londoni kogudus 70

Pühapäeval, 21. mail tähistati EELK Londoni koguduse 70. aastapäeva. Loe edasi »

Istuta õunapuu ja võid võita kultuurireisi

Kätte on jõudnud kevadised istutusilmad. Seoses sellega tuletame meelde, et osaledes „Reformatsioon 500” aastapäevale pühendatud üle-eestilises õunapuude istutamise kampaanias, on teil võimalus võita tasuta lennureis Saksamaale. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma tervitus reformatsiooni 500. juubeliaasta puhul

Seistes reformatsiooni suursuguse 500. juubeli künnisel on igati kohane küsida, mida me tähistame, kui mõtleme viie sajandi möödumisele protestantliku reformatsiooni Loe edasi »