Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Laulusõpru oodatakse koraalimaratonile

Eeloleva pühapäeva (20.08) hommikul Haapsalus algaval koraalimaratonil lauldakse 36 tunni jooksul järjest läbi kõik Eesti luterliku kiriku lauluraamatus olevat koraalid. Oodatud on lauljad-palvetajad kõikjalt üle Eesti. Loe edasi »

Raamatusari „Meie vaimulikud“: Avo Üprus

Kirjastus Gallus alustas konfessiooniülese raamatusarjaga „Meie vaimulikud“, mis toob Eesti suurepäraseid vaimulikke ükshaaval lugejate silme ette, avades nende elu, tegemisi ja mõtteid-arusaamu. Avaraamatus avaneb Avo Üprus – poeet, poliitik ja vaimulik. Raamatusarja koostaja ja toimetaja on Margit Arndt-Kalju, kaastoimetaja Avo Üprus. Loe edasi »

Siim-Tanel Annuse isikunäitus „Genesis“ Viimsi Püha Jaakobi kirikus 25.07.–10.09.2017

Näitusel on eksponeeritud kunstniku paaril viimasel aastal loodud maalid. Tegu on kolme erineva maaliseeria osalise esitlusega, mis annab tunnistust kunstniku mastaapsete maaliseerijate olemusest ja tema väekusest luua sisukaid ja mõtestatud uusi maailmu. Samas lähtub ta meile tuttavatest looduse igavest ringkäiku puudutavatest algetest. Loe edasi »

Avati annetustelefonid Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks

Alates 2. augustist 2017 on nii Telia, Elisa kui Tele2 võrgus avatud annetustelefonid Eesti laulupeo hälli – Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks. Helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot ja 900 2019 annetad 50 eurot. Loe edasi »

Tiina Tammetalu akvarellide näitus Tallinna Jaani kirikus 04.08-12.09.2017

Kunstnik Tiina Tammetalu näitusel Tallinna Jaani kirikus on eksponeeritud tema viimastel aastatel loodud akvarellmaalid. Akadeemilise kunstihariduse ja maalikooli saanud ning klassikast lähtuvale baasile rõhku paneva kunstnikuna otsib ja arendab Tammetalu kui akvarellist kaasaegse akvarelli keelt. Teosed annavad selge tunnistuse kunstniku loomingulisest kõrgvormist ja pühendumisest talle antud annete kasutamisele. Loe edasi »

Hilda Üpruse maaliparemik Tarvastu kirikus

Kuni 10. septembrini saab Tarvastu kirikus tutvuda siit pärit maalikunstniku Hilda Üpruse (1904–1986) maalidega, millest mitmed kujutavad kunstniku kunstiajaloolasest õde Helmi Üprust (1911–1978). Loe edasi »

Konverents “Konfliktist osaduseni” 27. septembril Rahvusraamatukogus

EELK peapiiskop Urmas Viilma ja Rooma-Katoliku Kiriku apostellik administraator Eestis Philippe Jordan kutsuvad kõiki osalema Reformatsiooni 500. aastapäeva tähistamise raames toimuval Rooma-Katoliku Kiriku ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ühiskonverentsil „Konfliktist osaduseni“. Loe edasi »

Koolitus: Godly play meetodi kasutamine lastetöös

Godly play meetod on piiblilugude jutustamise ja käsitlemise viis, mis peab tähtsaks õppimist mängu kaudu. Metoodika lähtu montessoori pedagoogikast, mille kandvaks ideeks on veendumus, et uue õppimine pakub lapsele rõõmu ja tekitab motivatsiooni edasiseks tegutsemiseks ja õppimiseks oma kogemuste kaudu. Loe edasi »

EELK kirikukongress võttis vastu avalduse kiriku rollist ühiskonnas

26. ja 27. mail Tartusse Eesti vaba rahvakiriku 100. sünnipäeva tähistavale kirikukongressile kogunenud Eesti Evangeelse Luterlik Kiriku (EELK) liikmed ja kaastöölised võtsid vastu avalduse kiriku rollist Eesti ühiskonnas. Loe edasi »

EELK Londoni kogudus 70

Pühapäeval, 21. mail tähistati EELK Londoni koguduse 70. aastapäeva. Loe edasi »

Istuta õunapuu ja võid võita kultuurireisi

Kätte on jõudnud kevadised istutusilmad. Seoses sellega tuletame meelde, et osaledes „Reformatsioon 500” aastapäevale pühendatud üle-eestilises õunapuude istutamise kampaanias, on teil võimalus võita tasuta lennureis Saksamaale. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma tervitus reformatsiooni 500. juubeliaasta puhul

Seistes reformatsiooni suursuguse 500. juubeli künnisel on igati kohane küsida, mida me tähistame, kui mõtleme viie sajandi möödumisele protestantliku reformatsiooni Loe edasi »