Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Peapiiskop Viilma võidupüha kõnes: Elada ja surra millegi nimel tähendab oma elu mõtestamist

Võidupüha jumalateenistusel Kaitseväe kalmistul peetud kõnes rääkis EELK peapiiskop Urmas Viilma Jeesusele esitatud kiusavast küsimusest, kas keisrile tuleb tasuda maksuraha. Jeesus käskis anda keisrile tagasi see, mis kuulub keisrile ja Jumalale see, mis kuulub Jumalale. Loe edasi »

Jaanipäeval pühitsetakse Lüganuse kirikus Maarja kabel

Pühapäeval, 24. juunil tähistab Ristija Johannesele pühendatud EELK Lüganuse kogudus oma nimepäeva. Kell 11 algaval pidulikul missal pühitseb piiskop emeeritus Einar Soone kirikuhoone käärkambri Jumalaema kabeliks. Loe edasi »

Usuteaduse instituudis oli rekordarv lõpetajaid

EELK Usuteaduse Instituudis oli tänavu 20 bakalaureuse- ja magistridiplomi saajat. Loe edasi »

EELK Usuteaduse Instituut kutsub kirikumuusika õppesse

EELK Usuteaduse Instituut kutsub õppima kirikumuusikat. Oodatud on muusikud, kes organisti või koorijuhi ametis vajavad täiendavaid teadmisi oreli- ja klaverimängus, koorijuhtimises, muusikateoreetilistes ja teoloogilistes ainetes või kirikumuusiku töös vajalikel teemadel. Loe edasi »

Euroopa Kirikute Konverentsi täiskogu avaldus Euroopa kirikutele ja rahvastele

31. maist 6. juunini 2018 toimus Serbias Novi Sadis Euroopa Kirikute Konverentsi 15. täiskogu. Avaldame ka eesti keeles Euroopa Kirikute Konverentsi täiskogu avalduse Euroopa kirikutele ja rahvastele. Loe edasi »

Ove Büttneri näitus LUUKA 23 Tallinna Jaani kiriku galeriis

Maalikunstnik Ove Büttner esitleb Tallinna Jaani kirikus oma maaliloomingu paremikku. Maalid on inspireeritud Uue Testamendi Luuka evangeeliumi 23. peatükist Loe edasi »

Ilmunud on Toomas Pauli mõtiskluste kogu

Täna, 9. mail kell 16 esitletakse Viru Keskuse Rahva Raamatus Toomas Pauli uut raamatut. Autoriga vestleb kirjandusteadlane Rein Veidemann. Loe edasi »

Piia Ruberi näitus “Naasmiste vahel II” Viimsi Püha Jaakobi kirikus

Näitus pealkirjaga “Naasmiste vahel” oli kunstnikul esimest korda väljas möödunud sügisel Vabaduse galeriis. Praegune väljapanek Viimsi Jaakobi kirikus “Naasmiste vahel II” on Vabaduse galerii oma mõtteline jätk. Loe edasi »

Eesti Piibliselts kutsub üles toetama kaasaegse Piibli väljaandmist

Eesti Piibliselts on koostöös Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikutega alustanud vabariigi valitsuse toetusel ettevalmistusi uue piiblitõlke väljaandmiseks. Raamatute Raamatu väljaandmisega kaasaegses eesti keeles soovib selts tähistada väärikalt emakeelse Piibli 300. aastapäeva (2039). Loe edasi »

Lauluraamatu- ja kirikumuusikute konverents tulevad sisukad

EELK Lauluraamatukomisjon ja EELK Kirikumuusika Liit kuulutavad välja registreerimise kaksikkonverentsile, mis toimub 26.–27. oktoobril 2018 Tartu Pauluse kirikus. Loe edasi »

Avati annetustelefonid Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks

Alates 2. augustist 2017 on nii Telia, Elisa kui Tele2 võrgus avatud annetustelefonid Eesti laulupeo hälli – Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks. Helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot ja 900 2019 annetad 50 eurot. Loe edasi »