Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Peapiiskop Viilma iseseisvuspäeva jutluses: Eesti innovaatilist omanäolisust võiks nimetada estovaatilisuseks

Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud jutluses Paide Püha Risti kirikus meenutas  peapiiskop Urmas Viilma hetki, mil Eesti tõusis endisest unustatud maanurgast väärikaks innovaatiliseks väikeriigiks Euroopa rahvaste peres. Kuna Eesti e-riigina on olnud maailmas teerajajaks ja omamoodi pioneerriigiks, siis võiks Eesti innovaatilist omanäolisust nimetada estovaatilisuseks. Loe edasi »

Peapiiskop Viilma lipu heiskamisel: Eesti lipu lehvimine täna on kõigi aegade parim pidupäevakõne!

Päikesetõusul Eesti Vabariigi 100. aastapäeva auks Pika Hermanni jalamil toimunud liputseremoonial sõnas Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma: „Iga heisatud lipp kõneleb! Nõnda räägib meile Eesti eduloost ja Jumala õnnistusest ka Eesti riigi- ja rahvuslipp siin Pika Hermanni tornis.“ Loe edasi »

Iseseisvuspäeva jumalateenistusest saavad osa ka vaegkuuljad

Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud oikumeenilise jumalateenistuse ETV otseülekanne Paide Püha Risti kirikust 24. veebruaril kell 14.30 on vaegkuuljatele mõeldes esimest korda täispikkuses subtiitritega. Loe edasi »

Täna on üle-euroopaline kuriteoohvrite toetamise päev

Kuriteoohvrite Toetamise Ühing (asutatud 1994) on juba aastaid seda päeva tähistanud konverentsiga. Tänavune Õpetajate Majas toimunud konverents kandis pealkirja Perevägivalla mõju lapsele. Loe edasi »

Peapiiskop Viilma: Iseseisvuspäeva hommikul helisegu üle maa kirikute kellad

Peapiiskop Urmas Viilma saatis Eesti Vabariik 100 juubeli puhul laiali läkituse, kus kirjutab vabadusest, mida paljud rahvad ei mõista ega ole Eesti rahva kombel kogenud. „Rahvad, kes pole kunagi kogenud orjapõlve või on ise kandnud alati ainult vallutajate saapaid, ei tea, mida tunneb vabadusse pääsenud tilluke rahvakild. See on pääsemine pimedusest valgusesse, läppunud lehaga kongist avarale väljale sinitaeva all,“ kirjutab Viilma oma läkituses. Loe edasi »

Tartu Maarja kirikus algavad lammutustööd vanade torni vundamentide leidmiseks

Tartu Maarja Kiriku SA viis läbi väikesemahulise hanke kirikutorni vundamentide täpse asukoha, füüsilise seisukorra ja sügavuse hindamiseks. Tööde teostamine on vajalik kiriku renoveerimise projekteerimistöödega jätkamiseks. Loe edasi »

Eesti Kirikute Nõukogu läkitus

On möödunud sajand ajast, mil Eestimaa Päästmise Komitee päevakäsu kohaselt helisesid kirikukellad ning pühakodades ja koolides loeti ette Eesti Maapäeva Vanemate Nõukogu „Manifest kõigile Eestimaa rahvastele“ Eesti iseseisvaks demokraatlikuks vabariigiks kuulutamise kohta. Aeg oli täis saanud. Sajandeid rahva südames püsinud unistus oli täitumas. Loe edasi »

Diakonieksami sooritas neli tulevast vaimulikku

Tänase eksami EELK Konsitooriumis sooritas neli tulevast diakoni: Valdek Hang, Meelis Holsting, Tanel Meiel ja Ülle Reimann. Konsistooriumi liikmetest koosneva eksamikomisjoniga kohtumisele eelnes pool aastat õpinguid pastoraalseminaris ja praktikat koguduses. Loe edasi »

EELK kirikumuusikud kingivad Eestile sünnipäevaks kontserdisarja

EELK Kirikumuusika Liit korraldab kodumaa 100. sünnipäeva puhul kontserdisarja "Hoia, Jumal, Eestit!", kus terve aasta vältel toimub 32 kontserti erinevates kirikutes üle kogu Eesti. Loe edasi »

Pere- ja noorsootööalane täiendusõppe kursus „Suhte ehituskivid noortele“

EELK Usuteaduse Instituut kutsub 17.03.2018 pere- ja noorsootööalasele täiendusõppe kursusele „Suhte ehituskivid noortele“. Koolitusele on oodatud kõik huvilised: vaimulikud, psühholoogid, pedagoogid, hingehoidjad, terapeudid, noorsootöötajad, koolitajad. Loe edasi »

Piiskop Joel Luhamets pälvis Tartu aukodaniku tiitli

Tartu volikogu nimetas 15. veebruaril kolm linna aukodanikku, kes ühes selle nimetusega pälvivad ka teenetemärgi Tartu Suurtäht, ja neli teenetemärgi Tartu Täht saajat. Üks tunnustuse saajatest on EELK piiskop Joel Luhamets. Teenetemärgid antakse üle 22. veebruaril vabariigi aastapäeva aktusel Vanemuise kontserdimajas.  Loe edasi »

Uue Testamendi konverents “Varajane kristlus antiigi kontekstis”

Missugused võimumõtted katsid keisririigi avaraid alasid, missugustest vaimuvooludest ümbritsetuna sündis uus uskumisviis? Miks mäletati ja kuidas kanti südames Naatsaretlast, keda enamik näinud ei olnud? Kuidas veenis Paulus oma kuulajaid ja lugejaid? Niisuguste küsimuste üle arutletakse 12. aprillil Usuteaduse Instituudis toimuval konverentsil. Loe edasi »

Sümpoosion “Psalmid EELK laulu- ja palveraamatus”

Seoses EELK uue laulu- ja palveraamatu koostamisega toimub 5. märtsil Tallinna Kaarli kiriku keldris sümpoosion teemal “Psalmid EELK laulu- ja palveraamatus”. Loe edasi »

Karjasekiri palvepäevaks ja paastuaja alguseks 2018

"Tuhkapäeval tähistatava palvepäeva mõtteks on muu hulgas palvetada meie peagi sajandat aastapäeva tähistava Eesti riigi ja rahva ning meie juhtide eest," kirjutab peapiiskop Urmas Viilma oma karjasekirjas palvepäevaks ja paastuaja alguseks. Loe edasi »

Tartu Maarja Kiriku SA kogub mälestusi/lugusid seoses oma kirikuhoone ja kogudusega

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus kogub mälestusi/lugusid seoses oma kirikuhoone ja kogudusega. Kirja pandud lugu/mälestus võib olla isiklik, kellegi teise jutustuse põhjal või lihtsalt mõni koguduse keskel toimunud sündmus. Loe edasi »

Oikumeeniliste projektide konkurss

Eesti Kirikute Nõukogu kuulutab välja oikumeeniliste projektide konkursi edendamaks Eestis tegutsevate kristlike kirikute ühtsust ja koostööd Eesti ühiskonna vaimseks arenguks kristlike väärtuste alusel. Sellel alusel planeeritavate projektide tegevused ja eesmärgid ei ole piiratud. Loe edasi »

Avati annetustelefonid Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks

Alates 2. augustist 2017 on nii Telia, Elisa kui Tele2 võrgus avatud annetustelefonid Eesti laulupeo hälli – Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks. Helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot ja 900 2019 annetad 50 eurot. Loe edasi »

EELK kirikukongress võttis vastu avalduse kiriku rollist ühiskonnas

26. ja 27. mail Tartusse Eesti vaba rahvakiriku 100. sünnipäeva tähistavale kirikukongressile kogunenud Eesti Evangeelse Luterlik Kiriku (EELK) liikmed ja kaastöölised võtsid vastu avalduse kiriku rollist Eesti ühiskonnas. Loe edasi »