Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik mälestab metropoliit Korneliust

“Issand hoiab su minemist ja su tulemist nüüd ja igavesti.” Psalm 121:8 Eesti Evangeelse Luterliku Kirik avaldab sügavat kaastunnet Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirikule ja selle kiriku Eestis elavatele õigeusklikele õdedele ja vendadele Tallinna ja kogu Eesti metropoliidi Korneliuse (19.06.1924 – 19.04. 2018) surma puhul. Eestis sündinud ja siin peaaegu kogu oma elu vaimulikku teenimistööd teinud metropoliit Kornelius oli heaks sõbraks ja vaimulikuks vennaks Eesti Evangeelsele Luterlikule Kirikule ja tema juhtidele. Loe edasi »

Tallinna toomkirik anti üle toomkogudusele

Täna, 19. aprillil kirjutasid Tallinna linnapea Taavi Aas ja EELK Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskopliku Toomkoguduse juhatuse esimees Indrek Treufeldt toomkirikus pidulikult alla lepingule, millega linn andis luteri kiriku peapiiskopi katedraalkiriku hoone ja kinnistu tasuta üle toomkogudusele. Eestikeelne toomkogudus sai selle sündmusega ajaloos esimest korda kiriku omanikuks. Loe edasi »

Eesti lood ristivanematest ja ristilastest

Sügisel 2017 tööd alustanud kirikutevaheline ristivanemate väärtustamise töörühm kuulutab välja ristivanemluse teemalise lugude kogumise. Osaleda võivad kõik lapsed ja täiskasvanud kodu – ja välismaal. Lugude kogumine kestab 31. maini ja on pühendatud Eesti 100. sünnipäevale. Töörühma patrooniks on pr Egle Viilma. Loe edasi »

Kirikumuusika alane kursus “Alguses oli sõna…”

Kõik vaimulikud ja teised asjahuvilised on teretulnud tutvuma võimalustega, kuidas Pühakirja proosatekste muusika keelde tõlkida, et neid jumalateenistuslikus elus kasutada. Koolituse käigus on osalejatel võimalik õppida proosatekstilise kirikulaulu komponeerimist ja selle laulmist. Päev lõpeb ühise palvusega. Loe edasi »

Rootsi-Mihkli kirikus esitleti Ackermanni teadusveebi

13. aprillil kell 13.00 esitletakse Rootsi-Mihkli kirikus Christian Ackermanni aasta avastuste ning pärandi ja uuringute teadusveebi. Loe edasi »

Viljandi Jaani Lastemaja võtab tööle lapsehoidjaid

Viljandis Jaani Lastemajas tegutseb 5. aastat kristlikel väärtustel põhinev lapsehoid. Septembris 2018 avame teise rühma 3-4-aastastele lastele ning seoses laienemisega ootame oma kollektiivi lapsehoidjaid. Loe edasi »

Aili Vindi meremaalid Tallinna Jaani kiriku galeriis 04.04.–03.05.2018

Kunstnik Aili Vindi meremaale saab taas näha tema isikunäitusel Tallinna Jaani kiriku galeriis, kus on eksponeeritud maalid aastatest 1982 kuni 2014. Loe edasi »

Andres Ammas jõudis teha palju ka kiriku heaks

Riigikogu liige, koolijuht ja raadioajakirjanik Andres Ammas oli üks neist omaaegsetest ülemnõukogu saadikutest, kes Eesti iseseisvuse poolt hääletas. Haapsalu Püha Johannese koguduse juhatuse liikme ja riigikogu saadikuna tegi ta väga palju tööd ka kiriku heaks. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma karjasekiri Kristuse ülestõusmispühaks 2018

Kristuse ülestõusmine oli 2000 aasta eest ja on ka praegu sündmus, mis kontrastsena laseb vastanduda ajaliku ja ajatu, sureliku ja igavese. Jeesus on aga pääsetee kahe maailma vahel. Tema on uks ja tee, ülestõusmine ja elu! Loe edasi »

Ristitee rännakul mälestati Jeesuse Kristuse kannatusteekonda

Suurel Reedel tähistati kristuse kannatusteed ja tema surmapäeva ristitee rännakuga, millest võtsid ühiselt osa Eesti kirikute nõukogu liikmeskirikute kogudused. Ristiteele Loe edasi »

Tartu Maarja Kiriku SA kogub mälestusi/lugusid seoses oma kirikuhoone ja kogudusega

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus kogub mälestusi/lugusid seoses oma kirikuhoone ja kogudusega. Kirja pandud lugu/mälestus võib olla isiklik, kellegi teise jutustuse põhjal või lihtsalt mõni koguduse keskel toimunud sündmus. Loe edasi »

Avati annetustelefonid Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks

Alates 2. augustist 2017 on nii Telia, Elisa kui Tele2 võrgus avatud annetustelefonid Eesti laulupeo hälli – Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks. Helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot ja 900 2019 annetad 50 eurot. Loe edasi »