Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Roman Toi mälestuskontsert Tallinna Kaarli kirikus

Pühapäeval, 30. septembril kell 16 algab Tallinna Kaarli kirikus Roman Toi mälestuskontsert "Tere, õnnistatud isamaa". Loe edasi »

Kirikutes helisevad kellad üleeuroopalise rahupäeva puhul

21. septembril helistatakse Euroopa riikides kirikukelli, et kultuuripärandiaasta raames tähistada rahvusvahelist rahupäeva. Loe edasi »

Seinakalender “Eestimaa kirikud 2019”

Kahekümnendat aastat ilmuv Eesti Kiriku toimetuse poolt välja antud kalender „Eestimaa kirikud“ kutsub meid 2019. aastal ringkäigule pühale Miikaelile pühendatud jumalakodadesse ehk Mihkli kirikutesse. Loe edasi »

Koguduste liikmetele suunatud lauluraamatuküsitlus sulgub 24. septembril

Selgitamaks koguduste liikmete ootusi EELK koostatavale lauluraamatule, palub Lauluraamatukomisjon vastata küsimustikule „Kirikurahva lauluraamat“. Küsimustik sulgub 24. septembri südaööl. Loe edasi »

Palvusel meenutatakse 1944. aasta suurpõgenemist Eestist

19. septembril kell 18.00 Jaani kirikus toimuval palvusel meenutatakse eestlaste suurküüditamist 1944. aastal. Teenivad peapiiskop Urmas Viilma ja EKN president peapiiskop emeeritus Andres Põder. Musitseerivad sopran Pille Lill, trompetil Neeme Ots ja orelil Tiia Tenno. Loe edasi »

Valgas peetakse riigivanemate mälestusjumalateenistus

Vastupanuvõitluse päeval, 22. septembril, peetakse Valga Jaani kirikus riigivanemate mälestusjumalateenistus. Loe edasi »

Konverents „Ristivanema väärtus“

Eesti Kirikute Nõukogu ja Eesti Evangeelne Luterlik Kirik kutsuvad osalema konverentsil „Ristivanema väärtus“ 3. oktoobril Harkujärve kogukonnakirikus. Loe edasi »

28.-30. septembrini on Narvas kirikute päevad

Narvas esmakordselt toimuvatel kirikupäevadel osalevad Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) liikmeskirikud ja vabakogudused ühise programmiga. Sündmus toimub EKN teema-aasta “Eesti usk” Loe edasi »

Koolitus “Vanemluse ehituskivid”

"Vanemluse ehituskivide" koolitusele Tallinnason oodatud kõik, kes on huvitatud oma vanemlusoskuste arendamisest. Loe edasi »

Noorteõhtute sari SUHTE ALUSKIVID Haapsalus

Haapsalus algab noorteõhtute sari SUHTE EHITUSKIVID NOORTELE. Kooskäimiste eesmärk on õppida noori tundma, jõustada neid erinevate suhetega seotud küsimustes ja näidata võimalust, et terved suhted ning vägivallavaba elu peredes on võimalikud. Loe edasi »

Vanavanemate tugigrupp Perekeskuses

EELK Perekeskuse vanavanemate tugigruppi on oodatud kõik vanaemad ja vanaisad, kes on huvitatud oma vanavanemlusoskuste arendamisest ning et vanavanemaks olemisele väärtust lisada. Loe edasi »

Maara Vindi näitus “Püha Franciscuse lillekesi” Tallinna Jaani kirikus

Paavst Franciscuse Maarjamaa visiidi auks on Tallinnas Jaani kirikus näitus "Püha Franciscuse lillekesi". Näitusel eksponeeritud pildid on inspireeritud 1936. aastal eesti keeles ilmunud raamatust "Püha Franciscuse lillekesi". Loe edasi »

Hingehoidja baaskoolitus

Usuteaduse Instituut kutsub osalema hingehoidja baaskoolitusel. Teretulnud on teoloogia üliõpilased, kaplanid, koguduste vaimulikud ja töötegijad, kes igapäevases töös tegelevad erinevate kirikute, organisatsioonide ning asutuste juures ligimese aitamise ja nõustamisega. Loe edasi »

Nüüd saavad koguduste liikmed öelda oma ootused EELK koostatavale lauluraamatule

Avatud on küsimustik „Kirikurahva lauluraamat“, millele vastamise kaudu koguduste liikmed saavad kaasa aidata EELK uue lauluraamatu sünnile. Loe edasi »

Eesti Piibliselts kutsub üles toetama kaasaegse Piibli väljaandmist

Eesti Piibliselts on koostöös Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikutega alustanud vabariigi valitsuse toetusel ettevalmistusi uue piiblitõlke väljaandmiseks. Raamatute Raamatu väljaandmisega kaasaegses eesti keeles soovib selts tähistada väärikalt emakeelse Piibli 300. aastapäeva (2039). Loe edasi »

Avati annetustelefonid Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks

Alates 2. augustist 2017 on nii Telia, Elisa kui Tele2 võrgus avatud annetustelefonid Eesti laulupeo hälli – Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks. Helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot ja 900 2019 annetad 50 eurot. Loe edasi »