Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Konverentsil vaadati tagasi kristliku meedia 30 aastale

Kristlike väljaannete piduliku kokkusaamise 13. oktoobril Tallinnas Energia Avastuskeskuses korraldas Raadio 7, kes ühtlasi tähistas oma 25. sünnipäeva. Loe edasi »

Piiskop Burton-Jones rõhutas Tallinna Toomkirikus peetud jutluses kodanikuühiskonna olulisust

Tänane lõikustänupüha jumalateenistus Piiskoplikus Toomkirikus oli rahvarohke. Ka altariruumi oli kogunenud rohkem vaimulikke kui tavaliselt – Inglise kirik ja Eesti ning Läti luterlikud kirikud tähistasid täieliku osaduse 80. aastapäeva. Loe edasi »

Kirikumuusikuid märkisid ümmargust aastapäeva kontserdiga

Laupäeval, 13. oktoobril tähistas Eesti Kirikumuusika Liit Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus oma asutamise 25. aastapäeva kauni kontserdiga. Loe edasi »

Kaarli kiriku Walckeri oreli kapitaalremont on valmis

2016. aasta jaanuaris alanud Eesti suurima Walckeri oreli kapitaalremont on valmis. Töid teostas Mäeväli Orelitöökoda OÜ ja oreli remondi maksumus on 250 000 eurot. Loe edasi »

In memoriam: Heiki Arike

Ajast igavikku on kutsutud Heiki Arike (5. mai 1965 - 9. oktoober 2018) Loe edasi »

Riigikogus on näitus vaimulike tegevusest Eesti Vabariigi sünni ja taassünni juures

Riigikogus avatud näitusel “Vaimulikud Eesti Vabariigi sünni ja taassünni juures“ pööratakse tähelepanu nende vaimulike elukäigule ja tegemistele, kes Eesti riigi sünni ja taassünni ajal poliitilises elus osalesid ning nende jäljele ja panusele meie riikluse ajaloos. Loe edasi »

Rakvere konverentsil olid esil südamepuhtad

26. septembril toimus Rakvere Kolmainu koguduse majas konverents, mis kandis pealkirja ”Intellektipuudega inimesed kogukonnas.” Loe edasi »

Inglise Kirik ning Läti ja Eesti luterlikud kirikud tähistavad täieliku osaduse 80. aastapäeva

Inglise Kirik ning Läti ja Eesti evangeelsed luterlikud kirikud tähistavad omavahelise täieliku osaduse 80. aastapäeva piduliku jumalateenistusega lõikustänupühal, 14. oktoobril kell 11 Tallinna toomkirikus. Loe edasi »

Konverentsil arutati ristivanema rolli üle

3. oktoobril toimus Harkujärve kirikus ristivanemlusele pühendatud konverents. Ristivanemluse töörühma patroon ja konverentsi moderaator Egle Viilma rõhutas, et ristivanemaks olemine on suur vastutus, aga ka väärtus nii vanemale, perekonnale kui ka kogudusele. Loe edasi »

Roman Toi oli kirikuga seotud kogu oma elu

Pühapäeval, 30. septembril mälestati Tallinna Kaarli kirikus kontserdiga Roman Toid. Mälestuspäeva meenutusi jagab sündmuse üks korraldajaid, EELK Tallinna Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru. Loe edasi »

Algab hingehoidlike seminaride sari

EELK Mustamäe Maarja Magdaleena kogudus kutsub osalema hingehoidlikel seminaridel, mis toimuvad 9. oktoobril, 6. novembril ja 4. detsembril kell 18.00 – 20.30. Loe edasi »

Eva Jänese isikunäitus SADA MAALI Viimsi Püha Jaakobi kirikus

Viimsi Püha Jaakobi kirikus on 23. septembrist 23. oktoobrini avatud Eva Jänese isikunäitus SADA MAALI. Loe edasi »

Kokkuvõtteks Narva kirikute päevadest

Narva kirikute päevad koos sellele eelnenud Nelja Tuule ristirännakuga on edukalt peetud ja saame olla tänulikud, et ettevalmistava oikumeenilise toimkonna seatud eesmärgid täitusid. Loe edasi »

Koolitus “Vanemluse ehituskivid”

"Vanemluse ehituskivide" koolitusele Tallinnason oodatud kõik, kes on huvitatud oma vanemlusoskuste arendamisest. Loe edasi »

Hingehoidja baaskoolitus

Usuteaduse Instituut kutsub osalema hingehoidja baaskoolitusel. Teretulnud on teoloogia üliõpilased, kaplanid, koguduste vaimulikud ja töötegijad, kes igapäevases töös tegelevad erinevate kirikute, organisatsioonide ning asutuste juures ligimese aitamise ja nõustamisega. Loe edasi »

Eesti Piibliselts kutsub üles toetama kaasaegse Piibli väljaandmist

Eesti Piibliselts on koostöös Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikutega alustanud vabariigi valitsuse toetusel ettevalmistusi uue piiblitõlke väljaandmiseks. Raamatute Raamatu väljaandmisega kaasaegses eesti keeles soovib selts tähistada väärikalt emakeelse Piibli 300. aastapäeva (2039). Loe edasi »

Avati annetustelefonid Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks

Alates 2. augustist 2017 on nii Telia, Elisa kui Tele2 võrgus avatud annetustelefonid Eesti laulupeo hälli – Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks. Helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot ja 900 2019 annetad 50 eurot. Loe edasi »