Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Pere- ja noorsootööalane täiendusõppe kursus „Suhte ehituskivid noortele“

EELK Usuteaduse Instituut kutsub 17.03.2018 pere- ja noorsootööalasele täiendusõppe kursusele „Suhte ehituskivid noortele“. Koolitusele on oodatud kõik huvilised: vaimulikud, psühholoogid, pedagoogid, hingehoidjad, terapeudid, noorsootöötajad, koolitajad. Loe edasi »

Piiskop Joel Luhamets pälvis Tartu aukodaniku tiitli

Tartu volikogu nimetas 15. veebruaril kolm linna aukodanikku, kes ühes selle nimetusega pälvivad ka teenetemärgi Tartu Suurtäht, ja neli teenetemärgi Tartu Täht saajat. Üks tunnustuse saajatest on EELK piiskop Joel Luhamets. Teenetemärgid antakse üle 22. veebruaril vabariigi aastapäeva aktusel Vanemuise kontserdimajas.  Loe edasi »

Uue Testamendi konverents “Varajane kristlus antiigi kontekstis”

Missugused võimumõtted katsid keisririigi avaraid alasid, missugustest vaimuvooludest ümbritsetuna sündis uus uskumisviis? Miks mäletati ja kuidas kanti südames Naatsaretlast, keda enamik näinud ei olnud? Kuidas veenis Paulus oma kuulajaid ja lugejaid? Niisuguste küsimuste üle arutletakse 12. aprillil Usuteaduse Instituudis toimuval konverentsil. Loe edasi »

Sümpoosion “Psalmid EELK laulu- ja palveraamatus”

Seoses EELK uue laulu- ja palveraamatu koostamisega toimub 5. märtsil Tallinna Kaarli kiriku keldris sümpoosion teemal “Psalmid EELK laulu- ja palveraamatus”. Loe edasi »

Karjasekiri palvepäevaks ja paastuaja alguseks 2018

"Tuhkapäeval tähistatava palvepäeva mõtteks on muu hulgas palvetada meie peagi sajandat aastapäeva tähistava Eesti riigi ja rahva ning meie juhtide eest," kirjutab peapiiskop Urmas Viilma oma karjasekirjas palvepäevaks ja paastuaja alguseks. Loe edasi »

Tartu Maarja Kiriku SA kogub mälestusi/lugusid seoses oma kirikuhoone ja kogudusega

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus kogub mälestusi/lugusid seoses oma kirikuhoone ja kogudusega. Kirja pandud lugu/mälestus võib olla isiklik, kellegi teise jutustuse põhjal või lihtsalt mõni koguduse keskel toimunud sündmus. Loe edasi »

Oikumeeniliste projektide konkurss

Eesti Kirikute Nõukogu kuulutab välja oikumeeniliste projektide konkursi edendamaks Eestis tegutsevate kristlike kirikute ühtsust ja koostööd Eesti ühiskonna vaimseks arenguks kristlike väärtuste alusel. Sellel alusel planeeritavate projektide tegevused ja eesmärgid ei ole piiratud. Loe edasi »

Avati annetustelefonid Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks

Alates 2. augustist 2017 on nii Telia, Elisa kui Tele2 võrgus avatud annetustelefonid Eesti laulupeo hälli – Tartu Maarja kiriku taastamise toetuseks. Helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot ja 900 2019 annetad 50 eurot. Loe edasi »

EELK kirikukongress võttis vastu avalduse kiriku rollist ühiskonnas

26. ja 27. mail Tartusse Eesti vaba rahvakiriku 100. sünnipäeva tähistavale kirikukongressile kogunenud Eesti Evangeelse Luterlik Kiriku (EELK) liikmed ja kaastöölised võtsid vastu avalduse kiriku rollist Eesti ühiskonnas. Loe edasi »