Aita renoveerida pühakoda Hiiumaal

Kärdla kirik

Eesti Evangeelsel Luterlikul Kirikul on Hiiumaal kaheksa pühakoda (Pühalepa, Paluküla, Kärdla, Reigi, Mänspäe, Emmaste, Käina, Kassari), neist kaks (Käina ja Paluküla) on varemetes, ülejäänud 6 koguduste igapäevases kasutuses.

Kõige keerulisemas seisukorras on hetkel Kärdla kirik, mille katus, põrand ja kantsel on avariilises olukorras. 1861–1863. aastal ehitatud Kärdla kiriku teeb ainulaadseks avatud viilutorn, mis on küll nüüdseks ümbritsetud puittorniga, kuid algne torn on endiselt eksponeeritav praeguse torni sees. Kärdla kirikus asub ka Hiiumaa kõige väärikam orel – Walckeri orel. Pühakoda on koguduse kasutuses, kirikus korraldatakse kontserte ning tutvustatakse kristlikku usku ja sakraalarhitektuuri kõigile huvilistele. Igal suvel on kirik Teeliste Kirikute projekti raames avatud Hiiumaa külalistele.

Miks toetada Kärdla kiriku renoveerimist?

• tegemist on arhitektuuriliselt huvitava hoonega, millel on Hiiumaa ajaloos ja tänapäevas oluline roll, restaureerimis- ja renoveerimistööd peatavad seenkahjustuste leviku kirikus ja tagavad pühakoja kasutuse ja säilimise ka tulevikus
  • kirikukülastajatele saab avada tutvumiseks kirikutorni, mille sees on eksponeeritav ainulaadne viilutorn
  • Hiiumaa saab köetava pühakoja, mis avardab võimalusi korraldada üritusi koguduseliikmetele (jumalateenistused, palvused, talitused) ja laiemale huvitatute ringile ka talvisel perioodil: kontserdid, interjööri sobivad näitused, kooride ühislaulmised, lasteüritused jms.
  • pühakoda saab avada kirikukülastuseks, palveks ja mõtluseks ka talvisel perioodil
  • paraneb kiriku sisekliima (küte, ventilatsioon) ja kasutusmugavus (koorirõdu alused tegevusruumid ja WC).

Mahukate restaureerimis- ja renoveerimistööde teostamiseks Kärdla kirikus on valminud põhjalik projektidokumentatsioon. Tööde eeldatav kogumaksumus on ca 1 miljon eurot. 2017. aastal on plaanis asendada kiriku avariiohtlikke katuse kandekonstruktsioone, katusekate asendada uuega ning katuslagi soojustada. 2017. aasta tööde eeldatav maksumus on 380 000 eurot.

Kogudus palub rahalist tuge projekti teostamiseks.

Jumal õnnistagu igat eestpalvetajat ja annetajat!

Vaata lisaks:

ERR: Hiiumaal tehakse pingutusi Kärdla kiriku korrastamiseks

Ajaleht Eesti Kirik: Kärdla kirik korda

ANNETAMISE VÕIMALUSED:

• „Anneta“ lingi kaudu. Interneti-kaardimakse puhul kontrollige eelnevalt, et kaart oleks internetimakseteks avatud ning liidetud turvaliste internetiostude programmiga. Annetused vahendatakse EveryPay interneti-kaardimakse platvormi kaudu. EveryPay toetab Visa ja MasterCard Credit ja Debit kaarte.
  • Pangaülekanne:
    arvelduskonto EE297700771001801320
    märksõna: „Kärdla kirik“

Vabalt valitud summas annetuse saab teha nimelise või nimetu.
Kui soovite, et edastame annetuse Maksu- ja Tolliametile tuludeklaratsioonis esitamiseks, palume, et märgiksite ka oma isikukoodi.