Ehitame koos Saku kiriku!

Sakku tulles sõidad mööda asula sildist. Sildi peal paistab välja ka kirikutorn. Kuid kirikutorni me täna Sakust ei leia. SA Saku Kiriku Ehitus on alustanud tööd selleks, et Saku saaks oma kiriku.

Miks peaks Sakku kiriku ehitama?
* Saku on suur alevik ja vald (u 9300 inimest), kuid oma sakraalhoone puudub.
* Saku vald on kinkinud krundi Pähklimäel, Sakus, kiriku ehitamiseks. Väljastatud on ka ehitusluba.
* EELK kirikutöö Sakus on kasvamas. 2013. aastal sündis ka iseseisev EELK Saku Toomase kogudus, mille töö ja tegemised puudutavad sadu inimesi aastas.
* Praegune kogudusemaja (Saku palvemaja) on vana ja väike. Hoone ei suuda enam väga palju aastaid kanda kasvavat kogudusetööd Sakus. Maja kuulub Eesti Evangeelsele Vennastekogudusele.
* Välja töötatud Saku kiriku eskiisil on nii praktiline kui ka sakraalne lahendus, mis teeb Sakust kaunima elukoha.
* Kirik saab olema ehitatud suurepärase akustikaga. Selliseid kontserdipaiku Sakus praegu ei ole.

Fakte uue Saku kiriku kohta
* Neto pind: Umbes 800 m2. Peahoones on 2,5 korrust. Lisahoone on ühekorruseline.
* Istekohti: 105 kirikuruumis. Kui kogudusesaali uksed avada, võib ruum mahutada kuni 200 inimest.
* Hind: 950 000 eurot (esimene samm maksab 750 000, teine samm 200 000 eurot).
* Arhitekt: Juhan Põld, Kalle Rõõmuse arhitektibüroo.
* Ruumide kasutamine: Jumalateenistused, pulmad, matused, laste- ja noortetöö, pastoraat, kontserdid, ruumide välja rentimine jne. Lisahoones on ka väike korter.

Kes on ehitajad?
Sihtasutuse Saku Kiriku Ehitus liikmed on:
* EELK Konsistoorium
* EELK Hageri Lambertuse Kogudus
* Saku vald
Soome Kristlike Ärimeeste Ühingu juht ja EELK Saku Toomase Koguduse õpetaja on Hageri koguduse poolt valitud sihtasutuse liikmed. Saku kirikut on lubanud toetada Norra Misjoniselts, Martin Luther-Bund (Saksamaal) ja Saku koguduse sõpruskogudused Soomes (Lohja ja Liperi).

Kuidas saad Sina aidata?
Kiriku ehitamine on suur töö, mis vajab paljude inimeste toetust, nii Eestis kui välismaal. Sinu panus sellesse töösse võib olla nii palvete näol kui ka majanduslik.

ANNETAMISE VÕIMALUSED:

• „Anneta“ lingi kaudu. Interneti-kaardimakse puhul kontrollige eelnevalt, et kaart oleks internetimakseteks avatud ning liidetud turvaliste internetiostude programmiga. Annetused vahendatakse EveryPay interneti-kaardimakse platvormi kaudu. EveryPay toetab Visa ja MasterCard Credit ja Debit kaarte.
  • Pangaülekanne:
    arvelduskonto EE297700771001801320
    märksõna: „Saku kirik“

Vabalt valitud summas annetuse saab teha nimelise või nimetu.
Kui soovite, et edastame annetuse Maksu- ja Tolliametile tuludeklaratsioonis esitamiseks, palume, et märgiksite ka oma isikukoodi.

Sakukirik-1024x668