Hageri palvemaja renoveerimine

korjanduskarp_hageri_2EELK Hageri kogudus soovib säilitada hävimisohus, ainulaadset vennastekoguduse palvemaja oma ajaloolises eheduses, mis tähistab 2018. aastal 200. aastapäeva.

Hageri palvemaja on valminud 19. sajandi alguses, olles juba tol ajal omataoliste hulgas eriline tänu oma mastaapsusele. Palvemaja suur saal mahutab umbes 800 inimest. Nõukogude ajal säilis vennastekoguduse aktiivne tegevus ning palvetunde peetakse tänaseni, iga kuu kolmandal pühapäeval – nüüd küll kirikus, mitte palvemajas. 1990ndatel oli palvemaja hea laagripaik pühapäevakooli lastele. Järjepidevalt on tähistatud palvemaja aastapäeva igal sügisel ning Hageri koguduse soov on pidada 200ndat aastapäeva 2018-l aastal suurema tänupühaga.

Palvemaja hoone on aja jooksul saanud palju kannatada. Hageri kogudus on oma võimaluste piires püüdnud maja püsti hoida ning leidnud ka häid toetajaid ja abilisi, kellega koos on parandatud nii lumeraskuse all murdunud rookatus, kui niiskuse poolt kahjustatud suure saali põrand, kõrvalruumide laed, loodekülje välissein. 2015. aastal viidi lõpule katuseremont, ehitati uued välikäimlad ning planeeriti pinnas. Nende tööde rahastus on olnud enamjaolt Muinsuskaitseameti toetustest, kaalukas osa Hageri koguduselt ning palju on kaasa aidanud ka Kohila vallavalitsus.

korjanduskarp_hageri_1Selleks, et Hageri palvemaja päästa hävimisest on tehtud kriisiplaan ja ehitusprojekt, mis koosneb kolmest etapist ja läheb maksma 39 117 eurot. 2016ndal aastal soovime taastada maja kirdekülje amortiseerunud vundamendi ja välisseinaosa, millele maja toetub. Vesi kahjustab otseselt hoone puitkonstruktsioone ja see vajab kiiret sekkumist. Nende tööde maksumus on 10 915 eurot.

Soovime leida heatahtlikke annetajaid, kelle jaoks ühe erilise palvekoja säilimine on südameasi, et kokku korjata puuduv 15 000 eurot.

Seisuga 01.12.2016 on Korjanduskarbi kaudu annetatud 1 169 eurot ja Hageri kogudusele 10 685 eurot, kokku 11 854 eurot.

ANNETAMISE VÕIMALUSED:

• Interneti-kaardimakse: „Anneta“ lingi kaudu. Kaardimakse puhul kontrollige eelnevalt, et kaart oleks internetimakseteks avatud ning liidetud turvaliste internetiostude programmiga. Annetused vahendatakse EveryPay interneti-kaardimakse platvormi kaudu. EveryPay toetab Visa ja MasterCard Credit ja Debit kaarte.
  • Pangaülekanne:
    arvelduskonto EE297700771001801320
    märksõna: „Hageri palvemaja renoveerimine“

Vabalt valitud summas annetuse saab teha nimelise või nimetu.
Kui soovite, et edastame annetuse Maksu- ja Tolliametile tuludeklaratsioonis esitamiseks, palume, et märgiksite ka oma isikukoodi.