« Tagasi sündmuste juurde

Heategevuskontserdid Paide oreli korrastamise heaks

Ürituse kuupäev: 11. august 2017 - 12. august 2017

Sel nädalavahetusel Paides toimuva Arvamusfestivali ajal toimub Paide kirikus ka kuus lühikest heategevuskontserti, mille tulud aitavad rahastada sealse oreli korrastamist.

Paide kiriku oreli täiustamine on seni kulgenud plaanipäraselt. Kolmest puuduvast keelregistrist on paigaldatud üks, Oboe. Järge ootavad Trompete ja Posaune mis, kui kõik laabub, peaksid paika saama jõuludeks.

Linlaste hulgas algatatud korjandusega on Paide oreli heaks kogunenud juba ligi 2000 eurot, ent tööde lõpuleviimiseks on vaja koguda veel kaks korda suurem summa.

Seepärast toimuvad nii reedel kui ka laupäeval kolm orelipooltundi: kell 13.30, 15.30 ja 17.30, kus musitseerivad koguduse organist Olaf Lääne ja tema õpilased Kaur Pennert ning Tiiu Kiik. Reedel esinevad Paide kirikus ka Sandra Kaldma (viiul) ja Grete Oolberg (laul) ning laupäeval Jaana Rosme (flööt).

Kirikusse tulijail on võimalus süüdata küünal ja teha korjanduskastidesse annetus oreli heaks.

Reedel kell 19.30 algab ansambli Trio Naturale kontsert, mille käigus otsivad muusikud maailmamuusika varasalvest üles kõige kaunimad meloodiad. Sellegi kontserdi tulu läheb orelifondi.

Paide kiriku oreli korrastust saab toetada ülekandega EELK Paide Püha Risti koguduse pangakontole EE691010702000729006 märgusõnaga «Orel».