« Tagasi sündmuste juurde

L10T koolitus koguduseliikmetele

Ürituse kuupäev: 04. november 2017 - 05. november 2017

Minge! Vaata, ma läkitan teid kui lambaid huntide sekka. … (J)a öelge neile: „Jumala riik on teie lähedal!” (Lk 10:3,9b)

Iga kristlase eesõigus on olla Jumala riigi esindaja siin maailmas. Selleks ei ole kutsutud üksnes vastava koolituse saanud inimesed (vaimulikud ja evangelistid), üksnes sõnaosavad ja julged, vaid igaüks, keda Jumal on endaga osadusse kutsunud. Viis, kuidas seda kutset täidame, on iga inimese puhul erinev, vastavalt tema andidele ja isikuomadustele. Õnneks ei pea me olema kõik ühesugused ja täitma samasuguseid ülesandeid!

Kutsumise poolest jumalariigi töötajate – teie – suur vastutus on seda kutset edasi jagada, koguduse liikmeid innustada, et iga kristlane leiaks oma koha jumalariigi töötegijana. Ma ei pea silmas, et kõigist peaks tulema ametlikult koguduse töötegijad ega isegi mitte vabatahtlikud, vaid seda, kuidas elada Jeesuse järgijana kõikjal, kuhu me läheme, igas kohtumises nii tuttavate kui võõrastega.

EELK Misjonikeskus kutsub kõiki – tavalisi koguduse liikmeid, kuid loomulikult ka neid, kes juba osalevad aktiivselt koguduse tegemistes – L10T koolitusele. L10T on uus koolitus, mis jõuab Soome kaudu sel sügisel esmakordselt Eestisse ning mis julgustab ja annab vahendeid kutsumuseks, millest eelnevalt kõnelesin. Koolitus on välja töötatud Lõuna-Aafrikas, kust see on tänaseks levinud enam kui 40 maale üle kogu maailma. Lühend L10T tuleb kursuse ingliskeelsest nimetusest Luke 10 Transformation ehk Luuka 10 transformatsioon, eestipäraselt ümberkujunemine. See on Luuka evangeeliumi 10. peatükil põhinev kutse elada Jeesuse järgijana igal päeval ja igas olukorras.

Head vaimulikud! Julgustage oma koguduse liikmeid aktiivselt osalema! Tegemist on Soomes väga populaarse koolitusega, mis on innustanud koguduse lihtliikmeid ning aidanud neil leida oma kutsumust jumalariigi töös neis olukordades, nende inimeste keskel, kus nad igapäevaselt viibivad.

Soomekeelne info koolituse kohta Soome Rahva Piibliseltsi kodulehel: http://www.kansanraamattuseura.fi/seurakunnille_ja_yhteisoille/koulutuspalvelut_ja_-aineistot/koulutusta_seurakuntalaisille/l10t_-koulutus

Koolitus toimub Tallinnas EELK Misjonikeskuses 4.-5.11.2017 ja 3.-4.02.2018. Kellaajad on kõigil päevadel kl 10-17. Koolitajaks on Soome Rahva Piibliseltsi koolitusala juht Mikko Matikainen. Koolitus tõlgitakse soome keelest eesti keelde.

​Koolituse tasu kahe nädalavahetuse eest on 25 eurot ning sisaldab koolitusmaterjale ja toitlustust.
Registreerimine on avatud kuni 29. oktoobrini. Lisaküsimused ja registreerumine helene.toivanen@eelk.ee või telefonil 5646 4135.

Vastan meelsasti kõigile lisaküsimustele!

Helene Toivanen

EELK Misjonikeskus