« Tagasi sündmuste juurde

Nelipühi pidustused Vigala kirikus

Ürituse kuupäev: 20. mai 2018
Algus kell: 11.00

Vigala kirikus tähistatakse 20. mail algusega kell 11.00 nelipüha, kristliku kiriku sünnipäeva, Eesti Vabariigi 100. aastapäeva, Vabadussõja kiriku torn-mälestusmärgi 85. ja torn-mälestusmärgi taastamise 30. aastapäeva.

Kava:

Kell 11.00 jumalateenistus Vigala kirikus.

Osalevad: piiskop Joel Luhamets, Vigala koguduse õpetaja Kristiina Jõgi, Vigala koguduse juhatuse esimees Heino Aosaar, Kaitseliit ja teised organisatsioonid oma lippudega, orelil Andres Uibo, puhkpillil Priit Aimla, sopran Jaanika Kuusik, Kivi-Vigala rahvamaja naiskoor, Vigala koguduse naisansambel jt.

Piiskop õnnistab Vabadussõja kiriku torn-mälestusmärgi uue 10-meetrise lipu. 1939. aastal kingiti kiriku tornile 10-meetrine lipp, mis juba 1940. aastal okupatsioonivõimude poolt hävitati. Mälestatakse Eesti vabaduse eest langenuid.

Piiskop õnnistab uued rohelised kirikutekstiilid.

Pärast jumalateenistust heisatakse lipp hümni saatel kiriku torni. Mängib puhkpilliansambel Priit Aimla juhtimisel. Heiki Magnus peab kõne. Pannakse mälestamise pärjad torni jalamile.

Seejärel istutatakse Eesti Vabariigi uue saja aasta tamm kiriku lõunaküljele. Istutavad alates 24.02.2018.a Vigala kihelkonnas sündinud laste vanemad. Tamme pühitseb piiskop ja Märjamaa valla esindaja peab kõne.

Kohvilaud

Ajaloolised ettekanded: Siim Õismaa „Vabadussõda ja Vigala“, Martin Andreller „Vigala kiriku torn-mälestusmärk“ ja Jaak Sarap „Vigala kiriku torn-mälestusmärgi taastamisest 30 aastat tagasi“.

Tänamine