« Tagasi sündmuste juurde

Paide Arvamusfestivali ala “Eesti usk”

Ürituse kuupäev: 10. august 2018
Algus kell: All Day

PAIDE ARVAMUSFESTIVALIL EESTI USU ALAL TOIMUVATES DISKUSSIOONIDES OSALEJAD

Reedel kell 12 – „TAARA TAMMIKUST MAARJAMAALE EHK KAS KÕRBERAHVA USK SOBIB METSARAHVALE?“

Teemajuht: REGINA HANSEN, moderaator JAANUS KANGUR

Osalejad: MARJU KÕIVUPUU, URMAS VIILMA, KULDAR TAVETER, MADIS IGANÕMM, MARTIN VÄLLIK, KRISTI OCKBA, AVO ÜPRUS, LEA ALTNURME, TAURI TÖLPT, ANDRES HEINAPUU

Retkel Taara tammikust Maarjamaale mõtleme, mis neid kahte mõttemaastikku eristab ja ühendab. Uurime ja arutleme, millisel arusaamal on tõepõhi all ja milline suhtumine on pigem müüt või eelarvamus.

*****

Reedel kell 14 – „KAS EESTLANE USUB ÕNNELIKKU PEREKONDA?“

Teemajuht ja moderaator: KARMEN MAIKALU

Osalejad: KAIA KAPSTA-FORRESTER, PRIIT SIBUL, URMAS VIILMA, TRIIN KÄPP, DAGMAR LAMP

Kas perekond on endiselt ühiskonna alustala (kui jah, siis milline perekond)? Kuivõrd tähenduslik on abielu tänapäeva inimese jaoks? Kas pikaajalisest õnnelikust abielust üldse sobib enam rääkida? Milline perekond oleks lapse jaoks parim kasvukeskkond? Palju ning emotsionaalselt on räägitud rikastavatest erinevustest. Nüüd tundub, et esimene vaimustus on möödas ja erinevused kipuvad normideks. Kas eilsed normid on tänased lahknevused? Arutelu korraldajad usuvad, et need küsimused puudutavad igaüht, ning on veendunud, et igaühel on ka õigus oma seisukoha väärikaks väljendamiseks. Kas abielu on oma aja ära elanud? Kas abielu on sooline või kultuuriline fenomen? Kui vana on nn traditsiooniline abielu? Kas põhiseadus kaitseb abielu?

*****

Reedel kell 16 – „RELIGIOONIÕPPEST EELARVAMUSTETA“

Teemajuht: AVO ÜPRUS, moderaator TRIIN KÄPP

Osalejad: URMAS VIILMA, PRIIT SIBUL, HEIKI HALJASORG, EGLE HOLLMAN, OLGA SCHIHALEJEV, RAHEL TOOMIK, KRISTI OCKBA

Piirideta maailmas on eriti oluline teada, millised reaktsioonid käivitab meile harjumuspärane käitumine teistes. Samas tingivad käitumist teadmised või nende puudumine, kultuur ja usulised veendumused.

*****

Reedel kell 18 – „TAHAN JÕULUAJAL KIRIKUS KONTSERDIL KÄIA EHK MIS SEOS ON TABURETIL LUTERLUSEGA?“

Teemajuht: ANNELY NEAME, moderaator SILVER TAMBUR

Osalejad: LIINA KILEMIT, ANNELY NEAME, EERIK JÕKS, LEA ALTNURME, ATKO REMMEL

Teema veidi teaduslikum nimetus seostub mõistetega „vikaarkristlus“, „asenduskristlus“, „parakristlus“, „eestlase kristlus“.