18. aprillist 18. maini kestab muinsuskaitsekuu

Muinsuskaitse tänukiri Urmas Karileedile

Foto: Heidi Tooming

Esmaspäeval, 18. aprillil avas Eesti Muinsuskaitse Selts Tallinnas Paksus Margareetas iga-kevadise muinsuskaitsekuu. Kuu avaüritusel, kus omapoolse tervitusega osales ka piiskop Tiit Salumäe, anti Muinsuskaitse Seltsi tänukiri üle ka Käsmu koguduse õpetajale Urmas Karileedile. Et käesolev aasta on merekultuuri aasta, siis oli see tänukiri õpetaja Karileedile antud tunnustusena tema kaaluka panuse eest Käsmu rannaküla vaimuelu hoidmisel ja edendamisel.

EMSi teenetemedali pälvis EELK Leesi koguduse kauaaegne juhatuse esimees ja Juminda külavanem Karli Lambot.

Eesti Muinsuskaitse Seltsi andmetel on muinsuskaitsekuud Eestis tähistatud juba 1985. aastast ja see on kujunenud oodatud iga-kevadiseks sündmuseks. Muinsuskaitsekuu on suurim ja kõige rahvarohkem kodanikualgatusel toimuv Eesti ajaloo-ja kultuuripärandit tutvustav ettevõtmine, suure rõhuga ajalooliste paikade ja mälestiste heakorratalgutele.