28. – 30. septembrini on Narvas kirikute päevad “Eesti usk”

Narvas esmakordselt toimuvatele kirikupäevadele on kutsutud osalema Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud ühise programmiga. Sündmus leiab aset teema-aasta “Eesti usk” raames.

Kirikupäevad, mida luterlik kirik on korraldanud aastast 1991, on kord aastas ja iga kord uues paigas. Tänavu Narvas 28. – 30. septembrini toimuvad kirikupäevad on erilised selle poolest, et programmi kujundamisel on olulisel kohal õigeusu koguduste roll.

Korraldajad on tänulikud Narva linnavalitsusele toetuse ja abi eest kirikupäevade ettevalmistamisel ja korraldamisel. Viimased neli aastat korraldas Ida-Virumaa maakondlikke palvushommikusööke Ida-Viru maavanem. Narva kirikupäevade palvushommikusöögi annab Narva linnapea.

Narva kirikupäevade ajaks loodetakse avada Aleksandri kiriku saal, kus toimuvad ka oikumeenilised kirikupäevade jumalateenistused. Kirikute päevade tutvustamine avalikus linnaruumis algab “Nelja tuule ristiretkega” juba nädal enne ametlikke sündmusi. Oluline hetk linnaelanike jaoks on reedel, 28. septembril toimuv oikumeeniline ristikäik Narva kirikutesse ja hävinud kirikute asupaikadesse. Laupäeval, 29. septembril toimub konverents, kus on oodata põnevaid ettekandeid ja diskussioone. Kirikupäevade peasündmus on kontsertjumalateenistus Narva Aleksandri kirikus.

Päevade raames toimuvad lisaks oikumeenilistele jumalateenistustele ka palvushommikusöök ettevõtjate, poliitikute ja koguduste vaimulikega, peapiiskopi ja piiskoppide tervitusvisiidid kogudustesse, töökohtadele ja koolidesse, piiblitunnid, kontserdid, noorteprogrammid. Sündmuse programmi koostamisel arvestatakse, et sellest saaksid osa nii eesti-, vene- kui soomekeelsed osalejad.

Eelmisel aastal toimusid kirikupäevad Keilas.

Lisainfo ja sündmuste kava: