28.-30. septembrini on Narvas kirikute päevad

Narvas esmakordselt toimuvatel kirikupäevadel osalevad Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) liikmeskirikud ja vabakogudused ühise programmiga. Sündmus toimub EKN teema-aasta “Eesti usk” raames.

Kirikupäevad, mida luterlik kirik on korraldanud aastast 1991, on iga-aastane sündmus. Tänavu Narvas 28. – 30. septembrini toimuvate kirikupäevade eestvedajad on EELK Narva Maarja kogudus ja EELK Misjonikeskus.

Sündmus on tänavu eriline selle poolest, et programmi kujundavad erinevate kristlike konfessioonide esindajad ühiselt. Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute esindajatest osalevad kirikupäevadel teiste vaimulike seas EKNi president peapiiskop emeeritus Andres Põder, luterlikust kirikust peapiiskop Urmas Viilma ja piiskop Tiit Salumäe, Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirikust piiskop Laatsarus, katoliku kirikust isa Grzegorz Senkowski.

Narva vabakogudustest aitavad sündmust korraldada Jumala Sõna kogudus, metodistide ja baptistide kogudus. Kirikupäevade ettevalmistamisel on suureks toeks ka Narva linnavalitsus.

Septembri lõpunädalal toimuvaks sündmuseks loodetakse avada Aleksandri kiriku saal, kus toimuvad oikumeenilised jumalateenistused ja kontserdid. Narva kirikute päevade tutvustamine avalikus linnaruumis algab “Nelja tuule ristiretkega” juba nädal enne ametlikke sündmusi.

Kirikupäevade oluline hetk linnaelanike jaoks on reedel, 28. septembril toimuv oikumeeniline ristikäik Narva kirikutesse ja hävinud kirikute asupaikadesse. Laupäeval, 29. septembril toimub konverents, kus on oodata põnevaid ettekandeid ja diskussioone ühiskonnas aktuaalsetel teemadel. Kirikupäevade peasündmus on kontsertjumalateenistus Narva Aleksandri kirikus.

Päevade raames toimuvad lisaks oikumeenilistele jumalateenistustele ka palvushommikusöök ettevõtjate, poliitikute ja koguduste vaimulikega, mille annab Narva linnapea. Peapiiskop ja piiskopid teevad tervitusvisiite kogudustesse, töökohtadele ja koolidesse, samuti korraldatakse piiblitunde, kontserte, noorteõhtuid. Sündmuse programmi koostamisel arvestatakse, et sellest saaksid osa nii eesti-, vene- kui soomekeelsed osalejad.

Eelmisel aastal toimusid kirikupäevad Keilas.

Lisainfo ja eesti- ning venekeelne sündmuste kava: http://misjonikeskus.eelk.ee/narva-kirikute-paevad-2018/