Allkirjastati EELK ja Rochesteri piiskopkonna ühise hea tahte avaldus

Hea tahte leppe sõlmimine 19.01.2016Nelijärvel algas EELK vaimulike konverents. Konverentsi avamise järel kirjutasid EELK peapiiskop Urmas Viilma ning Inglise Kiriku Rochesteri piiskop James Langstaff alla ühise hea tahte avaldusele.

Kuigi sõprussuhted EELK ja Rochesteri piiskopkonna vahel said alguse juba paarkümmend aastat tagasi, ei ole neid siiani ametlikult vormistatud. Nüüd on Rochesteri piiskopkond avaldanud soovi koostada kahe kiriku hea tahte avaldus ning kirjutada sellele pidulikult alla Eesti vaimulike konverentsil. Avaldus annab ülevaate kahepoolsete suhete ajaloost, kinnitab olemasolevaid häid sõprussuhteid ning rõhutab nende hoidmise ja arendamise vajalikkust.

Nii EELK kui ka Inglismaa Kirik kuuluvad 1996. aastal loodud Põhja- ja Baltimaade ning Briti saarte luterlikke kirikuid ning Briti saarte, Portugali ja Hispaania anglikaani kirikuid ühendavasse Porvoo Osadusse, kahepoolsete suhete juured ulatuvad aga juba aastasse 1936, mil sai alguse ametlik oikumeeniline dialoog Inglismaa Kiriku, Läti ELK ja EELK vahel. Seega möödub tänavu meie suhete algusest 80 aastat.

Rochesteri piiskopkonna vaimulike osalemine meie vaimulike konverentsil on juba saanud ilusaks traditsiooniks.

Loe:

Inglise Kiriku Rochesteri piiskopkonna ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku hea tahte avaldus

Statement of Intent of the Church of England Diocese of Rochester and the Estonian Evangelical Lutheran Church