Andres Ammas jõudis teha palju ka kiriku heaks

Andres Ammas EELK Haapsalu Perekeskuse avamisel 18.01.2018
Foto: Lea Saar

Täna öösel 56-aastaselt surnud riigikogu liige, koolijuht ja raadioajakirjanik Andres Ammas oli üks neist omaaegsetest ülemnõukogu saadikutest, kes Eesti iseseisvuse poolt hääletas. Haapsalu Püha Johannese koguduse juhatuse liikme ja riigikogu saadikuna tegi ta väga palju tööd ka kiriku heaks.

Piiskop Tiit Salumäe meenutab, et Andres Ammas aitas kaasa Haapsalu Toomkiriku tagastamisele ning kiriku üritustel kõlas koorides ikka tema lauluhääl. Ammas on kirikus tegutsenud erinevate nõukogude koosseisus ja aidanud korraldada meediatööd, samuti osales ta riigikogu palvushommikusöögi rühmas.

Andres Ammase matusetalitus Haapsalu Toomkirikus toimub laupäeval, 7. aprillil kell 12 ja ärasaatmine Tallinnas Metsakalmistul kell 16.