EELK jagab tunnustusi ja autasusid

Nelipühade eel antakse Tartus Eesti vaba rahvakiriku 100. sünnipäeva tähistaval kirikukongressil üle ka tänavuaastased Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku autasud ja tunnustused.

EELK I järgu teeneteristi laureaadid on Euroopa Komisjoni asepresident, Tartu Pauluse koguduse toetaja Andrus Ansip ning Ungari Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Tamás Fabiny.

EELK II järgu teeneteist antakse poliitik Mart Laarile ja vaimulik Gustav Peeter Piirile.

EELK III järgu teeneteristi laureaate on sel aastal 19. Nende seas Roomakatoliku Kiriku piiskop Philippe Jourdan, Tartu Ülikooli õppejõud Marju Lepajõe ning ettevõtja Heiti Hääl.

Välja antakse ka 10 EELK koostöömedalit, 2 EELK teeneteristi tunnustusmärki ja 49 EELK aukirja.

Aasta 2016 vaimuliku ja juhatuse esimehe tiitlite saajad selguvad reedel Tartus toimuvatel vaimulike ja juhatuseesimeeste konverentsidel. Aasta 2016 kirikumuusiku tiitli pälvis Tartu Pauluse koguduse organist Anna Humal. Aasta 2016 lastetöö tegija tiitli saab Urve Ploomi, aasta 2016 noorsootöö tegija on Linda Sakala, aasta diakooniatöötajad aga Triin Simson ning Elvi Kukk. EELK meediapreemia antakse tekstiilikunstnik Anu Rauale kristliku sõnumi vahendamise eest läbi tekstiilikunsti.

Autasud antakse üle laupäeval, 27. mail kell 18 Tartu Pauluse kirikus.

Lisa: