EELK Kirikukogu toetas ettepanekut Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmiseks

Täna Tartus toimuval EELK XXX Kirikukogu 2. istungjärgul arutati teiste küsimuste seas EELK Kirikukogu otsuse eelnõu Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise toetuseks. Ettepanek on toetada Eesti Vabariigi põhiseaduse täiendamist sättega, mis sõnastab abielu ainult ühe mehe ja ühe naise vahelise liiduna.

Tänasel istungjärgul tegi ettekande olukorrast kirikus peapiiskop Urmas Viilma, andes hinnangu olulisematele muutustele statistilise aastaaruande põhjal. Oma tegevuse kohta esitasid aruande piiskopid ja teised konsistooriumi valitavad liikmed, samuti anti hinnang EELK 2017. aasta eelarve täitmise ja 2017. aasta majandusaasta aruande kohta, võeti vastu otsus Harkujärve koguduse asutamise ja EELKsse vastuvõtmise, samuti EELK diakoonia- ja ühiskonnatöö sihtasutuse loomise kohta.

Kirikukogu on EELK kõrgeim seadusandlik ja korraldav organ, kuhu ameti poolest kuuluvad peapiiskop ja piiskopid, kantsler, assessorid ja praostid ning lisaks neile igast praostkonnast kolm valitud esindajat. Kirikukogu valitakse neljaks aastaks ja selle kutsub kokku peapiiskop vähemalt kahel korral aastas.

Lisainfo:
Regina Hansen