EELK kirikukogu tegi otsuse EELK Narva Aleksandri koguduse lõpetamise kohta

EELK Kirikukogu otsustas tänasel istungil lõpetada EELK Narva Aleksandri koguduse tegevuse ja lugeda EELK Narva koguduse kõigi Narva linnas ning Vaivara kihelkonnas ja vallas tegutsenud ja käesolevaks ajaks oma tegevuse lõpetanud luterlike koguduste (Narva Jaani kogudus, Narva Mihkli kogudus koos Kallivere abikiriku kogudusega, Narva Peetri kogudus, Narva Aleksandri kogudus, Vaivara Maarja kogudus koos Peeterristi ja Meriküla abikiriku kogudustega) kirikliku töö jätkajaks ning aastasadade pikkuse luterliku traditsiooni kandjaks.

28.-29. novembril toimuva Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku XXX Kirikukogu 1. istungjärgule on saabunud 57 Kirikukogu liiget üle Eesti.

Kirikukogu on EELK kõrgeim seadusandlik ja korraldav organ, kuhu ameti poolest kuuluvad peapiiskop ja piiskopid, kantsler, assessorid ja praostid ning lisaks neile igast praostkonnast kolm valitud esindajat. Kirikukogu valitakse neljaks aastaks ja selle kutsub kokku peapiiskop vähemalt kahel korral aastas.