EELK Konsistooriumi ja Soome Evangeelse Misjoniühingu vahel sõlmiti koostööleping

17.02.2016 Tallinnas

EELK peretöö assessor Ove Sander, peapiiskop Urmas Viilma, perekeskuse juhataja Pia Ruotsala ja ELY peasekretär Antero Rasilainen.

17. veebruaril allkirjastati Tallinnas koostööleping Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Konsistooriumi ning Soome Evangeelse Misjoniühingu (ELY) vahel. Lepingule kirjtasid EELK poolt alla peretöö eest vastutav assessor Ove Sander ja Perekeskuse juhataja Pia Ruotsala ning ELY poolt peasekretär Antero Rasilainen.

Soomes ja mujalgi misjonitööd tegeva ja toetava seltsi peasekretär Rasilainen kinnitas 17. veebruaril peapiiskop Urmas Viilmale, et ELY on partnerina avatud koostööks Eestis ning peab misjonitööd oma lähima naabri juures oluliseks. Eriti olulistena nähakse tema sõnul tegevusi, kus kirik teeb koostööd omavalitsustega, jõudes nii võimalikult paljude inimesteni.

Kuni 2018. aastani suunab ELY oma toetuse EELK Perekeskusele, et aidata käivitada Tartu perekeskuse tegevust, perenõustamisi, koolitusi ja gruppe. ELY toetab Tartu Maarja koguduse kaudu ka mõned aastad tagasi alanud diakooniatöö projekte Tartumaa omavalitsustes.

EELK Konsistoorium kinnitas EELK Perekeskuse põhimääruse 12. jaanuaril 2016. Hetkel tegutsevad Perekeskuse üksused Tallinnas (juhiks Lii Lilleoja) ja Tartus (juhiks Lea Saar), ent põhimäärus võimaldab edaspidi tegevust ka laiendada. Tänaseks töötab EELK perekeskuses ühtekokku 15 inimest.