EELK Risti kogudus pakub tuge ja peavarju pagulasperele

Ajakirjanduse andmeil on esimene Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskiriku kogudus, mis sõjapõgenike ümberasustamise programmi raames oma uksed pagulastele avab, EELK Risti kogudus Harjumaal.

Koguduse õpetaja Annika Laatsi sõnul saabub lähinädalatel Eestisse perekond Süüriast, kes paigutatakse elama Harju-Risti külla kogudusele kuuluvasse hoonesse. Lisaks vanematele on perekonnas ka viieaastane poiss ja seitsmeaastane tüdruk.

Eluruumid Risti kogudusele kuuluvas hoones remonditi riigi ja eraannetajate toel.

«Usume, et ka saabuvad pagulased leiavad siin endale rakendust,» vahendab ajakirjandus õpetaja Laatsi sõnu. «Risti kooli õhkkond on soe ja toetav ning nemadki on valmis sõjapõgenikest lapsi oma hoole alla võtma,» lisas ta.

Harju-Risti küla asub Harjumaal Padise vallas. Külas elab pisut üle 300 inimese.

Vaata lisaks: