Eestit külastab Norra Misjoniseltsi delegatsioon

Norra Misjoniseltsi delegatsioon konsistooriumis 20.06.2016

Pildil: Anne–Karin Kristensen, Merete Hallen ja Eerik Jõks. Foto: Riina Sildvee.

Norra Misjoniseltsi delegatsioon koosseisus Anne–Karin Kristensen ja Merete Hallen külastab Eestit 18.–21. juunil. Esimesed päevad möödusid Lõuna–Eestis. Tartus kohtuti õpetaja Kristjan Luhametsaga ning tutvuti Pauluse koguduse tööga. Põlvas kohtuti õpetaja Toomas Nigolaga ning osaleti Põlva koguduse pühapäevasel jumalateenistusel. Visiidi teine pool möödub Tallinnas kus peetakse nõu peapiiskopi assistendi Eerik Jõksiga seoses EELK arendustegevust puudutava ühisprojektiga; kohtutakse EELK Misjonikeskuse ning Laste ja Noorsootöö Ühenduse esindajatega ja väisatakse Muuga Sadama Meremeeste Kodu, kus peetakse ühine õhtupalvus.

Norra Misjoniselts (Det Norske Misjonsselskap) asutati aastal 1842 Stavengeris eesmärgiga levitada kristlikku sõnumit peamiselt Aafrikas. Esimene misjonär lähetati Aafrikasse aastal 1843. Ülemaailmse tegevusväljaga Norra Misjoniseltsi sidemed Eestiga ulatuvad juba eelmise aastakümnendi algusesse, kui Eestisse tulid tööle pastorid Kjersti ja Bård Norheim. Täna toetavad seltsi misjonärid Eesti Evangeelset Luterlikku Kirikut Mustamäe ja Saku, Tartu Pauluse ning Põlva koguduste töös, samuti Plussmeedia ning Laste- ja Noorsootöö Ühenduse tegemistes kaasa lüües.