Emeerituste jõulupeol kõlasid tänusõnad ja kaunid laulud

Tänasel emeerituste koosviibimisel Peeteli kirikus olid koos auväärses eas endised kirikuteenistujad. Väikese, kuid tubli koguduse korraldatud jõuluvastuvõtt eakatele on saanud juba toredaks traditsiooniks.

Igal aastal on emeeritustel ka põhjust rõõmustamiseks, sest Peeteli koguduse järjekindel töö vanemliku hooleta lastega on kandnud head vilja. Värskeim saavutus on kauaoodatud õppeköögi valmimine.

Hetked, mida tänuga meenutada

“Keskuse toel kasvanud noortel läheb praegu hästi,” kinnitas Peeteli koguduse juhatuse esimees Mati Sinisaar. Täna on Peeteli sotsiaalkeskuse kasvandikud tublid ühiskonnaliikmed: taksojuhid, ehitajad, kokad, müügijuhid, hoolitsevad emad-isad. “Kõige rohkem oleme tänusõnu kuulnud noortelt selle eest, et siin õpetati tööd tegema,” lisas Sinisaar.

Peapiiskop Urmas Viilma pidas tervituskõne

Äsja kodumaale naasnud peapiiskop Urmas Viilma tänas oma südamlikus kõnes ustavalt tööd teinud vaimulikke, kes vaatamata katkisele ja harali ajale inimestele lootust pakuvad ning kirikuuksi pühapäeviti lahti hoidmast ei väsi. “Saame kirikus olla koos siis, kui otsime seda, mis meid ühendab,” ütles ta. Peapiiskop kutsus üles hoidma oma lähedasi ning palvetama üksteise, pere, kiriku, maa ja rahva pärast, soovis kõigile rohket Jumala õnnistust ja kaunist advendiaja jätku.

Emeeritused tänasid lahket pererahvast ja korraldajaid sooja vastuvõtu eest.tänukõnede ja kaunihäälse lauluga.