Haapsalu saab uue perekeskuse

18. jaanuaril 2018 kell 16.00 avatakse Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Perekeskus Haapsalu Püha Johannese koguduse Jaanimajas (Kooli 6).

Peredele pakub keskus nõustamist ja konkreetseid programme paarisuhte, vanemluse ja lapse kasvatamise toeks ning perevägivalla tõkestamiseks. Peale grupi-, pere- ja paariteraapia on teenuste valikus ka hingehoid, kuhu saab tulla igaüks oma murega.

„Uus keskus Haapsalus avatakse selleks, et tuua nõustamis- ja koolitustegevused inimestele koju kätte ja pered ei peaks Tallinnasse sõitma. Siiani on meie keskuse töö olnud väga tulemuslik Tallinnas ja Tartus ning edaspidi saame olla kättesaadavad ka Läänemaal,“ ütles EELK Perekeskuse juhataja Pia Ruotsala.

„Haapsalu linnas on päris tugev koolipsühholoogide võrgustik, samuti on meil Läänemaal oma kliiniline psühholoog. Uuelt perekeskuselt ootame, et kui täiskasvanud inimene asub korrastama oma maailma ja peresuhteid, siis leiaks ta professionaalset tuge,“ ütles Haapsalu aselinnapea Kaja Rootare.

Meeskonnas on kolm inimest Haapsalust, keda abistavad töötajad Tallinnast. Pereteraapias võtab vastu Kairit Kivimäe ja traumateraapias Tiina Kütt ning keskuse juhi, hingehoidja ja pereteraapia õpilasena Mirjam Tinno.

„Soovin, et inimesed, kes pöörduvad meie poole, saaksid parimat abi ning neil oleks meie juures mugav ja turvaline. Oleme avatud koostööks erinevate organisatsioonidega ja ka kohalike pereterapeutide ja hingehoidjatega. EELK Haapsalu Perekeskuse juhina kannan hoolt keskuse igapäevase toimimise eest. Minu poole võib pöörduda kõigis EELK Haapsalu Perekeskust puudutavates küsimustes ja ka  hingehoidlike murede korral,“ ütles EELK Haapsalu Perekeskuse juhataja Mirjam Tinno.

EELK Perekeskus on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku allasutus, kelle töö üldeesmärgiks on perede ja laste heaolu suurendamine ning rahu ja lepituse kasvatamine peres ja ühiskonnas. Perekeskus pakub erinevat liiki nõustamist ning probleeme ennetavaid koolitusi. Teenuste valikus on perenõustamine (paari- ja pereteraapia), kasvatusnõustamine ja hingehoid ning perekeskne perevägivalla katkestamine.

Nõustamisteenuste hind on 30 eurot tund. Kui inimene vajab tasuta või osaliselt tasuta teenust, pöördub ta linnavalitsuse poole taotlusega. Koolituste ja supervisioonide hinnad sõltuvad teenuste mahust ning on kokkuleppelised.

EELK Perekeskused asuvad praegu Tallinnas, Tartus ja nüüdsest ka Haapsalus. EELK Haapsalu Perekeskus on iseseisev üksus, kes kasutab EELK Püha Johannese koguduse Jaanimaja ruume.

Info perekeskuse tegevuse ja teenuste kohta leiate EELK Perekeskuse kodulehelt http://perekeskus.eu/ ja lisainfo haapsalu@perekeskus.eu  +372 56 24 36 39