Haapsalus toimuvad sõpruskoguduste päevad

Sel nädalavahetusel peetakse Haapsalus järjekorras juba kolmandaid EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse sõpruspäevi, mille motoks on seekord valitud “Muutuvad ajad, stabiilsed suhted”. Külla oodatakse koguduse sõpru 7 sõpruskogudusest ning Schmalkaldeni praostkonnast.

Piiskop Tiit Salumäe sõnul on Haapsalu koguduse aktiivne suhtlus sõpruskogudustega kestnud juba ligi 30 aastat. Sellesse perioodi mahuvad suured poliitilised muutused ja arengud. Sõprussuhted on tema sõnul tuginenud ühisel usul, mis on sõprussuhete „kullaproov“. “Meil on mitu sarnast proovikivi: sekulariseerumine, islami kasvav mõju lääneriikides ja institutsionaliseeritud usust kaugenemine, ühiskonna ja inimeste muutunud ootused kiriku suhtes,” tõdeb piiskop Salumäe.

Korraldustoimkonna liikme Kristi Ainjärve sõnutsi soovitakse jagada oma külalistega Haapsalu linna ja kogukonna vilgast kultuurielu, kuid samas ka lihtsalt koos olla, arutleda koguduste jaoks olulistel teemadel ja teha plaane edasiseks koostööks.

Üheks põnevaks ja harivaks sündmuseks on korraldajate hinnangul kindlasti laupäeval, 25. augustil toimuv sõpruspäevade konverents. Konverentsi peaettekande peab piiskop emeeritus Eero Huovinen. Ettekandega esinevad ka EELK peapiiskop Urmas Viilma ning välissuhete assessor Kadri Eliisabet Põder. Konverentsile on oodatud ka kõik koguduse liikmed.

Konverentsile järgneb paneelvestlus, kus nelja riigi esindajad – Urmas Viilma, Ilari Rantakari, Ralf Gebauer ja Martin Booth – arutlevad selle üle, millised on tänased suurimad proovikivid ristikirikule ning kuidas on kogudustel võimalik panustada stabiilsuse tagamisele globaalselt, riiklikult ja kogukondlikult.

Pühapäeval kell kl 11 toimub sõpruspäevade, piiskopivapi õnnistamise ja hõbeleeri jumalateenistus toomkirikus. Jutlustab piiskop emer. dr. Eero Huovinen.

Haapsalu Püha Johannese koguduse eelmised sõpruspäevad leidsid 5 aastat tagasi.

Info:

EELK Haapsalu Püha Johannese Kogudus