Jaanipäeval pühitsetakse Lüganuse kirikus Maarja kabel

Pühitsetava käärkambri aknavitraaž Jumalaema lapsukesega (Andrei Lobanov 2017)

Pühapäeval, 24. juunil tähistab Ristija Johannesele pühendatud EELK Lüganuse kogudus oma nimepäeva. Kell 11 algaval pidulikul missal pühitseb piiskop emeeritus Einar Soone kirikuhoone käärkambri Jumalaema kabeliks.

Jumalateenistusel on jutlustada lubanud käärkambri altari autor preester Einar Laigna. Piiskop Soone ja koguduse diakon Tõnis Tamme kõrval teenivad kaasa veel ka Tallinna Kaarli koguduse diakon Tiit Zeiger ja praktikant Ulvar Kullerkupp. Lauluga rõõmustavad kirikulisi Eesti Filharmoonia Kammerkoori solistid Aarne ja Cätly Talvik.

“Eesti on täis Jumalaemale pühendatud kirikuid. Kui kaardi pealt vaadata, moodustavad nad kui palvehelmeste keti, mille tipuks on Toomkirik Toompeal, mis on samuti Jumalaemale pühendatud. Pealegi on Eesti Jumalaemale pühendatud – sellest poeetiline nimi Maarjamaa. Võiksime tõsiselt mõelda sellele, et Poja maa on Iisrael ja Jumalaema maa on Eesti,” põhjendas koguduse diakon Tamm vajadust Maarja kabeli järele ajalehes Põhjarannik.