Kaarli kiriku Walckeri oreli kapitaalremondi esimene etapp on valmis

Tallinna Kaarli kiriku orelJaanuaris alanud Eesti suurima Walckeri oreli kapitaalremondi esimeses etapis on parandatud oreli mängupult ja esimene manuaal. Töid teostas Mäeväli Orelitöökoda OÜ. Remondi läbiviimiseks käivitati 2013. aastal annetuskampaania „Viled hüüdma“, mille tulemusena on kogutud pea 70 000 eurot. See on hea stardiraha järgnevatel aastatel ees seisvale tervikremondile, mille kogumaksumus ulatub umbes 250 000 eurole.

Olles tänulik esimeses etapis valminud tööde eest, soovib kogudus tehtut Kaarli kirikus 4. oktoobril kell 16.30  huvilistele tutvustada. Orelimeister Toomas Mäeväli teeb kohtumisel ülevaate remondi käigust ja organist Piret Aidulo esitleb oreli registreid. Kohtumisele järgneval muusikaõhtul kell 17.30 esinevad bariton Ott Indermitte ja Piret Aidulo Pühale Franciscusele pühendatud kavaga, sest 4. oktoober on frantsiskaanide ordu – esimese ja tuntuima rändmungaordu – rajaja Püha Franciscuse mälestuspäev.

Olete oodatud!

Lisateave kontserdi kohta:
Kaarli koguduse muusikajuht ja peaorganist
EELK Tallinna Toompea Kaarli Kogudus
Telefon: 5300 8796