Kalmistu- ja matusekultuuri teabepäev 8. septembril Ridalas

Ridala Püha Maarja-Magdaleena kogudus koostöös Muinsuskaitseametiga on korraldamas teabepäeva Ridala pastoraadis Kolila külas Läänemaal 8. septembril 2017. Teabepäeva teemaks on kalmistu- ja matusekultuur. Kõnelejateks on asjatundjad üle Eesti.

Päevakava:

10.00 tervitus ja sissejuhatus teemasse – Küllike Valk (EELK Ridala Püha Maarja-Magdaleena koguduse õpetaja) ja Kalli Pets (Muinsuskaitseameti järelevalveosakonna Läänemaa vaneminspektor)

10.10 Kalmistud kultuurimälestisena ja maastikulise objektina – Ilme Mäesalu (Muinsuskaitseameti restaureerimis- ja arendusosakonna ajaloomälestiste peainspektor)

10.30 Kalmistuseadusest ja kalmistute haldamisest – Martin Kulp (Rahandusministeeriumi regionaalarengu osakonna õigusnõunik)

10.50 Eesti kalmistute raamatu koostamisest – Dan Lukas (Muinsuskaitseameti restaureerimis- ja arendusosakonna nõunik)

11.10 Matuse- ja leinakombestik Eestis: traditsioonid, uskumused, eripärad – Marju Kõivupuu (TÜ Humanitaarteaduste instituudi vanemteadur)

12.10 jalutuskäik Ridala kirikusse ja kalmistutele

13.00 lõuna

13.30 Erinevate usundite matusekombeid meil ja mujal – Ilmo Au (Siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja)

14.00 Läänemaa kalmistute inventeerimise kogemused ja Ridala kalmistute raamat – Helen Rammu (Ridala vallavanem)

14.30 Tallinna kalmistute haldamisest, majandamisest ja andmebaasidest – Lauri Berg ja Jaak Taevas (Tallinna Kalmistud)

15.00 Lähedase kaotus, hingehoid, lein, mälestamine – Naatan Haamer (hingehoidja, kriisinõustaja, EELK vaimulik)

Pastoraadi lähedal on 3 suurepärases korras kalmistut, kuhu enne lõunat jalutame ning koguduse õpetaja saatel imetleme muidugi ka Ridala iidset kirikut.

Palume ürituse sujuva korraldamise huvides ja lõunalaua planeerimiseks oma osavõtust teatada 1. septembriks kalli.pets@muinsuskaitseamet.ee või kyllike.valk@eelk.ee.