Keila Miikaeli koguduse õpetajaks kinnitati Arnd Matthias Burghardt

Tänasel kirikuvalitsuse istungil kinnitati Keila Miikaeli koguduse õpetajaks seni Saksa Lunastaja kogudust teeninud Arnd Matthias Burghardt, kes asub teenistusse alates 1. augustist.

Peapiiskop Urmas Viilma loal kandideerisid Miikali koguduse õpetajaks lisaks Burghardtile veel Paldiski Nikolai koguduse õpetaja Merle Prass-Siim ja Võnnu Jakobi koguduse õpetaja Urmas Paju. Keila Miikaeli koguduse nõukogu, mida juhatas Jüri Vallsalu, tegi valiku kolme kandidaadi seast 24. juunil.

Arnd Matthias Burghardt sündis Saksamaal Ingelheimis 11. mail 1970. aastal. Tema teoloogiaõpingud möödusid Saksamaal Marburgi ja Kieli ülikoolides. Koguduse õpetajaks ordineeriti Burghardt 2000. aastal Braunschweigi Katariina kirikus. Järgnevatel aastatel töötas ta pastorina Läti ja Saksamaa luterlikes kogudustes.

Alates 2006. aastast on õp Burghardt tegutsenud Tallinnas Saksa Lunastaja koguduse hingekarjasena, samuti alates 2007. aastast Nõmme Rahu koguduse abiõpetajana. Viimased neli aastat elas ta abikaasa töö tõttu Genfis, teenides sealset saksa kogudust.

Arnd Matthias on abielus Anne Burghardtiga, kes on samuti EELK vaimulik ja töötab Luterlikus Maailmaliidus oikumeeniliste suhete sekretärina. Nende peres on kolm last: Karl Otto (13a), Johannes (31a, lapsendatud) ja Iida Maria (7a). Lisaks kogudusele töötab Arnd Matthias Burghard Tallinnas Inglise Kolledži filosoofia ja religiooniloo õpetajana.

Senine Keila Miikaeli koguduse õpetaja Marek Roots asub teenima abiõpetajana EELK Tartu Pauluse kogudust. Koos temaga lahkub Tartusse ka abikaasa Pirjo Roots, kes tegutses koguduse sekretäri ja pühapäevakooli juhina. Marek Roots viis pühapäeval Keila kirikus läbi oma kümne aasta viimase teenistuse. Lisaks temale osalesid sellel praost Jüri Vallsalu, abiõpetaja Juha Väliaho ja diakon Lev Lekarkin. Musitseerisid Pille Metsson, Aivar Uuk ja Urmas Vulp.