Keilas pühitseti uus kirikukell

Keila uue kirikukella pühitsemine 21.08.2016Foto autor: Vallo Kepp

Keila uue kirikukella pühitsemine 21.08.2016
Foto autor: Ahti Kaera

Keila koguduse õpetaja Marek Roots pühitses Saksamaal Frankfurdi lähistel Sinnis Keila Miikaeli kiriku jaoks valatud uue kella, millel on kujutatud peaingel Miikael, kelle jalge all lohena kujutatud kurjus, ingli tiibade varjus aga inimesed – kristlik kogudus. Kella alaserval on piiblisalm „Õndsad on need, keda õiguse pärast taga kiusatakse, sest nende päralt on taevariik“ (Mt 5:10).

Kella keskosale on valatud Keila linna vapp, samuti kella valanud Rinkeri töökoja märk. Kella ülaosa kroonib tekst: „EELK Miikaeli kogudus. AD 2016“.

“Uus (Keila kirikus kolmas) kell mõeldud meenutama neid, kes on Kristuse pärast kannatanud ja kannatavad ka täna,” ütles õp Roots. “Ühtlasi tahab kell kutsuda üles eestpalvele kristlaste tagakiusajate eest – nagu Jeesus ja kirik seda õpetab. Minuteada on see Eestis hetkel ainus taolise kontseptsiooniga valmistatud kell.”

Torni tõstetakse kell septembris, kui Toomas Mäeväli ülejäänud kellasüsteemi uuendamistöödega valmis saab. Mihklipäevajärgsel laupäeval, 1. oktoobril pühitseb peapiiskop Urmas Viilma kogu uuendatud kellasüsteemi kasutusse Jumala auks ja inimeste õnnistuseks.