Kiriku diakoonia- ja ühiskonnatööd asub koordineerima sihtasutus

Täna, 15. märtsil toimunud EELK kirikuvalitsuse istungil otsustati, et kiriku diakooniatööd hakkab nüüdsest konsistooriumi üksuse asemel koordineerima 24. aprillil asutatud diakoonia- ja ühiskonnatöö sihtasutus.

Senise EELK Konsistooriumi diakooniatöö talituse tegevus abivajajate toetamisel on olnud tulemuslik ning üha laienenud. Koostööpartnerite hulka kuuluvad mitmed ministeeriumid ja riigiasutused. Ühtlasi on diakooniatalitus muutunud üha vähem sõltuvaks konsistooriumi eelarvest, sest kaasatud lisarahastus ületab praegu kümneid kordi konsistooriumi omafinantseeringu. Samuti vastab diakooniatalituse töö, milleks on abivajajate otsene toetamine, oma sisult sihtasutuse tegevuspõhimõtetele. See tingiski kiriku struktuurimuudatuse vajaduse.

Värske EELK diakoonia- ja ühiskonnatöö sihtasutuse juht õp Avo Üprus selgitas, et sihtasutuse tegevuse eesmärgiks on anda koguduste mõjupiirkonnas senisest veelgi tõhusam panus inimeste elukvaliteedi parandamiseks ja inimväärikuse kaitseks. Diakooniategevused hõlmavad näiteks laste- ja peretööd, huviringe lastele ja täiskasvanutele, ühiskonna haavatavamate liikmete abistamist ja sotsiaalsete oskuste parandamist.

Sihtasutus on kiriklikele asutustele, organisatsioonidele ja kogudustele toeks ja asjatundlikuks abiks tegevuste kavandamisel ja elluviimisel vaesuse ja tõrjutuse vähendamiseks.