Kirikute ja koguduste liikmetele suunatud PREP-suhtekoolitus üksikisikutele

Minu suhe on minu kätes! on koolitusprogramm, milles osaletakse üksi, ilma abikaasata. Osalejad võivad olla abielus, vallalised või lahutatud.

Aeg: 14.10.17, kell 10.00 – 18.00, 15.10.17, kell 14.00 – 18.00 ja 28.10.17, kell 10.00 – 18.00
Koht: Tallinn, asukoht täpsustub
Koolitajad: Kaia Kapsta-Forrester  ja Märt Murrik
Registreerumine:  www.prep.ee
Info: kaia.kapsta@save.ee, mob. +372 56460262)

PREP on lühend inglisekeelsest väljendist The Prevention and Relationship Enhancement Program (paarisuhte rahulolu edendamise programm). Programmi on välja töötanud USA teadlased Denveri Ülikoolis Colorados ning see põhineb enam kui 30-aastasel uurimustööl kooselu ja paarisuhete vallas. Praeguseks on PREP levinud rohkem kui 50 riigis üle maailma. Eestis on kasutusel siinsetele tingimustele kohandatud PREP-i versioon. Alates 2009. a on Eestis osalenud PREP-koolitustel üle 2100 inimese.

Minu suhe on minu kätes (ingl k Within My Reach)!

“Ma sooviksin, et ma oleksin seda kõike teadnud enne oma suhtega alustamist!”

Programmi loojad on seda sageli kuulnud koolitusel osalenute käest, kuna koolitus on nende sõnul andnud paarisuhtele senisest hoopis teistsuguse perspektiivi. Sageli osalevad koolitusel need, kes on suhtes haiget saanud, lahku minemas või lahku läinud. Aga ka need, kes soovivad nüüd proovida oma uue suhte alguses teistmoodi… Ja ka need, kes tahavad olla paremini valmistunud oma tulevikusuhteks.

Minu suhe on minu kätes! on oskustepõhine interaktiivne koolitusprogramm üksikisikutele. See annab konkreetseid oskuseid ja uusi vaatenurki sügavamat rahulolu pakkuva ning emotsionaalselt rikastava lähisuhteni jõudmiseks. Programm toetab osalejat iseenda paremal mõistmisel, teadliku armastuse mõtestamisel ning saadud oskuste ja kogemuste baasil isiklike otsuste ja valikute tegemisel. Minu suhe on minu kätes hõlmab nii üksikisikut kui kogu gruppi toetades käsitletavate teemade kohaldamist isikliku eluga.

Programmi kestvus 16 h (lisanduvad kohvi- ja lõunapausid)

Minu suhe on minu kätes! võimestab osalejat:

• Suhtlemise ohumärgide asendamisel respekti ja lugupidamist väljendavate suhtlemisoskustega;
  • hoiatavate negatiivsete suhtemustrite märkamisel ja teadvustamisel;
  • stressiga paremal toimetulekul ning selle negatiivse mõju vähendamisel lähisuhtele;
    isiklike vajaduste ja ootuste uurimisel ning nende rolli mõistmisel oma otsustusprotsessides;
  • armumisprotsessi tekkepõhjuste mõistmisel ning sellest lähtuval targal navigeerimisel läbi naudingu ja tunnetatud otsustuste vahel oma isiklikes suhetes;
  • pühendumise olulisuse teadvustamisel püsiva ja õnneliku paarisuhteni jõudmisel;
  • andestamise ja truudusetuse käsitlemisel ebatervesse paarisuhtesse sattumise vältimiseks;
  • kasuvanemluse või kärgperede loomisega kaasnevate väljakutsete ja võimaluste nägemisel.

Osalustasu: 15.- eur ühe isiku  kohta kanda SA Väärtustades Elu arvele EE192200221047711487, selgituseks: PREP EKN Tallinn, osalejate nimed.

Registreerimine jõustub osalustasu maksmisel.

Koolitus toimub tänu Eesti Kirikute Nõukogu toetusele.

Vaata ka: