Konverents Hõimurahvaste aeg 24.11.2018 Maarja-Magdaleenas

EELK Maarja-Magdaleena Kogudus ja Eesti Piibliselts kutsuvad hõimurahvaste teemalise näituse avamisele ja konverentsile

Hõimurahvaste aeg

laupäeval, 24. novembril 2018 Maarja-Magdaleena pastoraadis.

Ettekanded: Jaan Bärenson, Heinike Heinsoo, Küllike Evartov

Osavõtt tasuta

Palume võimalusel osalemisest teatada telefonil 55568782 või e-posti aadressil info@maarjamagdaleena.ee.

Konverentsi kava

12.00 Hõimurahvaste teemalise näituse avamine Maarja-Magdaleena raamatukogus
12.15 Konverentsi avamine, tervitused.
12.30 Konverentsi ettekanded

Soome-ugri maailm ja kristlus. Mart Rannut, keeleteadlane
Ingerimaa ja tema rahvad. Heinike Heinsoo, Tartu Ülikooli dotsent

14.00 Kohvipaus
14.30 Konverentsi ettekanded

„Hõimurahvaste aeg“ ja koostöö hõimurahvastega. Küllike Evartov, projekti „Hõimurahvaste Aeg“ koordinaator
Piibli väljaanded soome-ugri keeltes kuni XX sajandi alguseni. Jaan Bärenson, ajaloolane

15.30 palvus
16.00 Konverentsi lõpetamine

Hõimurahvaste näitus ja konverents on hõimukuu jätkuks ja üheks osaks Euroopa kultuuripärandi aasta tähistamisest. Näitus tutvustab fotodel Venemaa Euroopa osas ja Siberis elavate soome-ugri rahvaste igapäevaelu ja kristlikku kultuuri ning nende usulist kirjandust läbi aegade. Teiste seas on näitusel väljas Uus Testament mari, mokša, karjala, komi ja vepsa keeles ning nende rahvaste seni ainus tervikpiibel – Piibel udmurdi keeles.

Programm HÕIMURAHVASTE AEG sai alguse 2006. aastal Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Alliansi ja EELK Misjonikeskuse eestvõttel. Meie eesmärgiks on hõimurahvastena edendada vastastikku koguduste vahelist koostööd ja piiblitõlkimist soome-ugri keeltesse.