Kristuse ristitee palvused Eestimaa kirikutes

Kristuse ristitee (Via Crucis) ehk valutee (Via Dolorosa) on Jeesuse surmapäeva mälestamine ja mõtteline kaasaskäimine tema kannatusteel. See traditsioon on pärit palveränduritelt, kes Jeesust jäljendades käisid Jeruusalemmas läbi läbi sama teekonna, mille Issand suurel reedel kohtukojast hauakoopani läbis. Läbi aegade on sellest välja kujunenud 14 peatusega palveteekond, mida palvetatakse ka mitmetes Eestimaa kogudustes.

Eelpaast

2016. aasta Suurel Reedel peetakse EELK kogudustes ristitee palvused järgmiselt:

kogudus algusaeg toimumiskoht
Ilumäe 13.00 Ilumäe kirik ja selle ümbrus
Kadrina 11.00 Kadrina kirik
Kuressaare Laurentiuse 12.40 Laurentiuse kiriku juures
Käsmu 14.30 Käsmu kirikus
Märjamaa Maarja 10.00 kogudusemajas (Pärnu mnt 26)
Põlva Maarja 14.00 Algus kirikuaia peavärava juures
Pärnu Eliisabeti 13.00
Räpina Miikaeli 10.30 Vana Pastoraadi juurest kirikusse
Tallinna kirikute ühine palvus 13.00 Algab Jaani kiriku juurest, peatused on Vabaduse risti juures, Kaarli kirikus, Linda kivi juures  ja Toomkirikus.
Tartu kirikute ühine palvus 17.00 Salemi kiriku juurest, peatused on Pauluse, Maarja, Luuka, Kolgata, Maarja Pärispatuta saamise, Jaani ja Peetri kirikutes.

Lisaks toimub Suurel Neljapäeval, 24. märtsil kell 13.30 ristitee palvus ka Kaitseväe kalmistul.

Vaata ka:

* Ristitee mõtisklused Pärnu Eliisabeti koguduse kodulehel