Lääne-Eesti saartel pühitseti kasutusse kaks orelit

Pühalepa kiriku uue oreli pühitsemine.Foto: Kätlin Liimets

Pühalepa kiriku uue oreli pühitsemine.
Foto: Kätlin Liimets

Pühapäeval pühitseti Pühalepa kirikus toimunud pidulikul kontsert-jumalateenistusel kasutusse Rootsist Skövde kogudusest Pühalepa kirikusse toodud orel. Teenisid peapiiskop Urmas Viilma, piiskop Einar Soone, Ida-Harju praost (endine Hiiumaa koguduste õpetaja) Jaanus Jalakas ning kohaliku koguduse õpetaja Hüllo-Kristjan Simson, samuti Skövde koguduse õpetaja Johan Söderberg. Orelil musitseerisid Ulla Krigul ja Lasse Hagström (Rootsi). Sündmuse tähtsust rõhutas muuhulgas ka maavanema ning Rootsi suursaadiku kohalviibimine. Oreli pühitsemise missa lõpetas ühtlasi Pühalepa muusikafestivali.

Samal päeval toimus oreli pühitsemine ka Saaremaal, kus Jaani kogudus on suutnud taastada oma kiriku ajaloolise oreli, ligi paarkümmend aastat kasutuskõlbmatuna oli seisnud. Oreli pühitses koguduse õpetaja Veiko Vihuri, teda assisteerisid diakon Jaanus Torrim ning Pöide koguduse diakon Andi Angel. Orelil musitseerisid diakon Torrim ning Kuressaare koguduse organist Rita Naaber. Oreli taastas kasutuskõlblikuks orelimeister Hardo Kriisa.

Vaata lisaks: