Lääne-Harju praostkond pidas sinodit

Nissi kirikus

Lääne-Harju praostkonna sinodist osavõtjad
Foto: Rita Puidet

31. märtsil toimus Nissis Lääne-Harju praostkonna sinod. Kohal olid peaaegu kõik sinodisaadikud ja vaimulikud ning sinodil osales ka piiskop Tiit Salumäe. Päev algas kirikus armulauaga jumalateenistusega, millele järgnes kogudusemajas sinodikoosolek.

Praost Jüri Vallsalu sõnul saab rõõmu tunda selle üle, et Lääne-Harju praostkond, olgugi suhteliselt väike, toimib hästi. Vaimulikud saavad regulaarselt kokku, et oma tegemisi üksteisega läbi arutada ja kooskõlastada. Muret teevad kogudustele kirikute ja muude hoonete remondid. Ehitustegevus on väga kallis ja raha napib. Sellest hoolimata on igas koguduses väheste võimaluste juures midagi tehtud ja see valmistab praosti sõnul rõõmu.

Piiskop Salumäe väljendas rõõmu praostkonna ja koguduste aruannete analüütilise poole üle. Tulevikule pilku heites kutsus piiskop kogudusi aktiivselt osalema eelseisvate üldkiriklike juubelite tähistamisel. Juubeliaastal tasuks mõelda ka praostkonna tegemistes sellele, et sündmused mitte ei kattuks, vaid täiendaks üksteist.

Lääne-Harju praostkond on otsustanud pidada kaks sinodit aastas. Nii oli see juba möödunud aastal ja ka käesoleva aasta novembris kogunetakse taas, et kinnitada järgmise aasta ühine tegevuskava ja eelarve ning olla üheskoos osaduses.