Laste omaloominguliste laulude konkurss “Päikeselaul”

Päikeselaul 2016Viljandi Jaani kogudus korraldab taas lastele omaloominguliste laulude konkursi “Päikeselaul”.

Eelvoor: 22. oktoobril kell 12.00 Pärimusmuusika Aida väikeses saalis

Lõppkontsert: 22. oktoobril kell 17.00 Viljandi Jaani kirikus

Konkurss on oma nime saanud kiriku kaitsepühaku Franciscuse tuntud poeemi „Päikeselaul“ järgi, kus kiidetakse Loojat kõige loodu eest. Nii on ka konkursil osalema oodatud lapsed ja noored oma lauludega, mis räägivad kõigest, mis meie ümber ja meie sees: päikesest ja kuust ja tähtedest, Loojast ja loodust, elust ja surmast, armastusest ja sõprusest, valust ja üksindusest, inimesest meie kõrval ja meis endis, aga ka lihtsalt möödunud suvest või saabunud sügisest.

Konkursi tingimused:
Konkurss toimub kolmes vanusegrupis:
1.-4. klasside õpilased
5.-9. klasside õpilased
10. kl. õpilased kuni 25-aastased noored

• Konkursile tuleb esitada omaloominguline laul – nii sõnad kui viis on omalooming.
  • Laulu sõnade ja viisi autor võivad olla erinevad.
  • Laul on eesti keeles või autori emakeeles.
  • Laulu esitajaks ei pea olema autor(id).
  • Laulu võib esitada üksi või mitmekesi, a cappella või saatega (soovitavalt naturaalpillidel), esitajate vanusepiirang puudub.
  • Laulu stiili osas ettekirjutusi ei ole.
  • Laulu noodi esitus on soovituslik, mitte kohustuslik.
  • Laulud võivad, lähtuvalt Franciscuse Päikeselaulust, rääkida päikesest ja kuust ja tähtedest, Loojast ja loodust, elust ja surmast, armastusest ja sõprusest, valust ja üksindusest, inimesest meie kõrval ja meis endis, aga ka lihtsalt möödunud suvest või saabunud sügisest.
  • Lõppkontserdist tehakse ka videosalvestus.

Konkursi eesmärk: Innustada ja julgustada lapsi ja noori loomingulisele eneseväljendusele.

Hindamine: Hinnatakse eelkõige laulu tervikuna, kuid ka esitus on määrava tähtsusega. Žürii valib eelvoorust välja laulud, mis pääsevad edasi lõppkontserdile. Lõppkontserdil kuulutatakse välja vanusegruppide parimad laulud, mida auhinnatakse.

Registreerimine: Registreerimiseks on vajalik täita registreerimisvorm, millele lisatakse omaloomingulise laulu tekst (soovi korral ka noot), ning saata aadressil Pikk 6, Viljandi 71003, Viljandi Jaani kogudus, või e-posti teel viljandi.jaani@eelk.ee (märgusõna PÄIKESELAUL). Registreerimise tähtaeg on 14. oktoober 2016.

Lisainfo: Tuuliki Jürjo tel. 55907952, tuuliki4@hotmail.com, www.eelk.ee/viljandi.jaani