Luterlikud piiskopid kohtuvad Kõrgõstanis

Konsultatsioonil osalejad peale jumalateenistust luterlikus koguduses 12. juunil 2016.

Peapiiskop Urmas Viilma koos assistent Eerik Jõksiga viibivad 11.–18. juunil Kõrgõstanis rahvusvahelisel piiskoppide konsultatsioonil, mille teemaks on usuvabadus.

Kokku tulnud piiskoppe seob partnerlus Saksamaa Kurhessen-Waldeki liidumaa Evangeelse Luterliku Kirikuga. Esindatud riigid on Saksamaa, India, Lõuna-Aafrika, Rumeenia, Eesti ja Kõrgõstan. Viisaprobleemide tõttu jäi tulemata Namiibia esindus. Kokkutulnuid võõrustab Kõrgõstani Luterlik Kirik eesotsas piiskop Alfred Eichholziga.

Konsultatsiooni esimesed päevad möödusid pealinnas Bishkekis ja 13. juunil siirdutakse Issyk Kuli järve äärde, kus toimub kohtumise põhiosa. Kõik osalevad delegatsioonid esitavad raporti omal maal ja kirikus toimuvatest protsessidest. Eesti olukorda tutvustab peapiiskop Viilma. Kuna kohtumise teemaks on usuvabadus, siis on iga riigi poolt kavas ka süvendatud ettekanne sellel teemal. Ettekandega usuvabaduse olukorrast Eestis esineb Eerik Jõks.